Izolacja domu przed zimnym powietrzem poprzez zamontowanie styropianu

Spacerując po okolicy z czworonogiem przechodzę obok zrujnowanego domu. Pojawiła się myśl, że gdy zniszczy się dach ginie budynek. Dramatyczne ale prawdziwe – nie da się wtenczas już nic więcej zrobić jak tylko zniszczyć budynek do końca i wybudować od nowa dbając o odpowiedni dach tak aby wytrzymał on długie lata. Bez wątpienia dach jest uwieńczeniem domu jednakże trzeba mu poświęcić nieco czasu.

styropian spadkowy

Autor: megastyro.pl
Źródło: megastyro.pl

Tak samo jak w wypadku murów jedną z istotniejszych właściwości dachu będzie jego izolacja cieplna. Ze względu na niemałą powierzchnię dachu izolacja staje się naprawdę istotnym czynnikiem. Najczęściej stosuje się wełnę mineralną jednakże popularny jest też styropian dachowy. Materiał ów jest wykonany z granulatu jakiego 98 procent składu to powietrze. Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu posiada on nadzwyczaj dobre właściwości cieplne porównywalne ze nadmienioną przedtem wełną . Styropian – (przeniesiony tutaj) spadkowy, to także produkt lekki, łatwo więc przetransportować go na miejsce budowli. Jego lekkość to zaleta gdy pracuje się na znacznych wysokościach. Ponieważ styropian – (sprawdź serwis) dachowy ma niewielką wagę upraszcza to instalowanie – nie jest potrzebne montowanie specjalnych zaczepów. Najogromniejszą jednak jego zaletą jest prostota z którą formuje się styropian dachowy. Nie są do tego wymagane żadne profesjonalne przyrządy, wystarcza zwykły ostry nóż plus kawałek ściernego papieru do wyrównania brzegów – doczytaj styropapa.

dachy

Autor: Oleksii Leonov
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to tworzywo zupełnie bezpieczne dla zdrowia tak mieszkańców jak i budowlańców, nie wywołuje alergii i innych zagrożeń dla górnych dróg oddechowych. Styropian dachowy jest materiałem palnym pod otwartym działaniem ognia. Jeżeli zaś ogień będzie usunięty styropian samoczynnie zgaśnie jest zatem troszkę mniej bezpieczny aniżeli jego konkurentka wełna mineralna. Jak już nadmieniono praca z nim nie nastręcza specjalistycznej ochrony pracownika, co o wiele obniża koszta (a w przypadku prac na dachu każdy grosz się liczy. Styropian spadkowy ma jeszcze jedną wartość – może być używany zarówno w nowych jak także odnawianych dachach co zapewne oddziałuje na wziętość tegoż materiału budowlanego. W wypadku dachów remontowanych zdołamy w łatwy sposób dostosować ocieplenie do naszych wymagań.

Porównaj:

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes