Jak na przykład bezpiecznie opalać się w solarium?

Solaria to bardzo słynna odmiana opalania. Z solariów zdołamy korzystać zawsze, zarówno latem, jak także zimą, dzięki czemu piękną opaleniznę zdołamy mieć przez całkowity rok. Z solariów korzystają zwykle damy, jednak wśród mężczyzn też stają się one coraz bardziej popularne. W chodzeniu do solarium nie ma nic złego, jednak korzystając z takiej odmiany opalania, powinniśmy zachować wyjątkową powściągliwość oraz pomnieć o bezpiecznym opalaniu. Ale jak na przykład wolno bez ryzyka opalać się w solarium?

opalenizna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Przede wszystkim powinniśmy skorzystać z profesjonalnych solariów, które mają wysokiej jakości łóżka opalające oraz nowiutkie lampy – kliknij tutaj. Jeśli lampy w solarium pracowały więcej niż 800 godzin to prawidłowiej zrezygnować z opalania. Bez względu na to czy korzystasz z solarium leżącego czy intryguje Cię bardziej solarium stojące – pomnij o stosownym okresie opalania, z początku nie powinien on naruszać 5 minut. Dłuższa wizyta w solarium może być szkodliwa, w szczególności dla jednostek, które posiadają niezmiernie jasną cerę.

Gdy Twoja skóra przyzwyczai się do tego typu opalania, zdołasz wydłużyć okres spędzany na solarium – do 10 minut.

Ten aktualny artykuł (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/fizjoterapeuta) jest naprawdę ciekawy! Wejdź w poniższy link i sprawdź to sam. Każdy wpis będzie mile widziany.

Jeżeli dopiero zaczynasz chodzić na solarium, możesz opalać się co 2-3 dni, niemniej jednak nie dłużej niż przez 10 dni. Później powinno się skrócić okres chodzenia na solarium oraz opalać się nie więcej niż raz w tygodniu. Osoby, które systematycznie chodzą do solarium poprzez kilkanaście miesięcy i opalają się kilka razy w tygodniu ryzykują rakiem skóry oraz innymi istotnymi schorzeniami.

W toku opalania należy także ochraniać oczy i brodawki piersiowe, które są nadzwyczaj wrażliwe. Każdy z nas zasługuje czasami na chwilę przyjemności. Światło lamp solarnych nie tylko zapewnia śliczną opaleniznę, ale poprawia stan ducha oraz zapobiega stanom depresyjnym, jakie w wielu przypadkach występują z powodu braku słońca. Nie ma więc nic złego w tym, jeżeli wybierzemy najlepsze day spa oraz skorzystamy tam w szczególności z solarium. Pamiętajmy jednakże o zachowaniu rozsądku oraz nie lekceważmy niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą za częste i za długie opalanie się w solarium.

Źródło artykułu:

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes