Jak co roku nadchodzi rozliczenie PIT? Opłaca się pomyśleć o tym, komu przekazać 1% podatku

1% podatku lista
Polacy co roku rozliczają się na podstawie tak zwanego PITu. Dzięki temu posiadają możliwość oddania jednego procenta własnego podatku w sprawie uprawnionych do tego instytucji. W Polsce posiadamy możliwość przekazania procentu naszego podatku do jednej z ponad ośmiu tysięcy instytucji.

pieniądze
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wyłącznie od nas może zależeć komu będziemy chcieli przeznaczyć nasz procent. Jeżeli nie wiemy komu chcemy przekazać, to najlepszym pomysłem będzie 1% podatku lista, którą możemy znaleźć w internecie. Możemy wyróżnić kilka rodzajów instytucji w których mamy okazję dalej szukać konkretnej instytucji. Mamy szansę wyróżnić tak zwane podmioty przezwyciężające trudności sytuacji życiowych oraz działalności wspierających. Wyróżnia się tutaj tego typu podkategorie, jak po pierwsze działalność charytatywną, pomoc rodzinom będącym w trudnej sytuacji, organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, emerytów, kombatantów a także rodzin zastępczych.

Następna kategorią są podmioty ochrony zdrowia. Do tej kategorii zaliczamy po pierwsze podkategorie związane z ochroną a także promocją zdrowia jak również przeciwdziałaniu uzależnieniom. Następną kategorią na jaką można przekazać jeden procent podatku to ochrona praw. Zalicza się tutaj tego rodzaju podkategorie jak działanie na rzecz macierzyństwa i rodzicielstwa, ochronę praw człowieka, ochrona praw (polecamy jwp.pl/uslugi/ochrona-odmian-roslin/) konsumenckich czy też akcje na rzecz praw kobiet i mężczyzn. Kolejne kategorie to też przeciwstawianie się bezrobociu czy też nauka i kultura, do której zaliczamy szkolnictwo wyższe czy też ekologię a także ochronę zwierząt. Następną kategorią stanowią działalności międzynarodowe i wspólnotowe,powiązane nie tylko z promowaniem regionu ale też z akcją integracyjną z Europą. Zobacz tu:

Kolejne podmioty natomiast skupiają się bezpośrednio na kraju i podtrzymywaniu jak również promowaniu tradycji narodowej czy też promocji Polski za granicą. Następnym typem instytucji, na jakie mamy szansę przeznaczyć jeden procent swojego podatku jest sport i turystyka. Bezpieczeństwo publiczne jest ostatnią ogólną kategorią na którą można oddać swój jeden procent podatku – do wyboru jest między innymi ratownictwo lub obronność państwa. W tym miejscu więcej na temat: .

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes