Jak efektywnie zadbać o swoje włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy suche czy też proste – każde z nich potrzebują innej pielęgnacji

kosmetyki
Niemal każda dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak nader istotne jest, aby odpowiednio dbać o swoje włosy. Często nie zdajemy sobie z tego w ogóle sprawy, jednak włosy są bardzo podatne na wszystkie zmiany i niesamowicie szybko można na nich zauważyć wszelkie niekorzystne sytuacje w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że producenci kosmetyków do włosów wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych technologii, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną ochronę włosów.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o własne włosy, wtedy bez wątpienia powinnaś na początku zastanowić się, z jakim rodzajem włosów masz do czynienia. Każdy rodzaj włosów wymaga bowiem trochę innej ochrony, a co za tym idzie – także innych kosmetyków. Nie wchodzi praktycznie w grę zatem sytuacja, kiedy w danym domu wszyscy członkowie rodziny używają tego samego szamponu. Dla jednej osoby właściwy będzie przykładowo szampon do włosów kręconych, jednak inna osoba już niekoniecznie będzie zadowolona z jego działania na włosy.

szampony do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważne jest, aby sprawdzić, czy ma się włosy zwyczajne, suche czy też przetłuszczające się. Najczęściej można to stosunkowo prosto zaobserwować, jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, wówczas możesz zapytać o to własnego fryzjera. Takie osoby widziały już tysiące różnych rodzajów włosów i na pewno potrafią sprawnie określić, z jakim typem włosów mają w tym przypadku do czynienia (kliknij w link).

Drugą nader ważną sprawą jest to, jakich konkretnie kosmetyków potrzebują Twoje włosy. Oczywiście przede wszystkim powinnaś unikać wszystkich kosmetyków mających w swoim składzie sztuczne dodatki – co do zasady, im bardziej naturalny skład danego kosmetyku, tym lepiej dla Twoich włosów. Jeżeli nie znasz się na składach kosmetyków, wówczas możesz zapytać o to swojego fryzjera. On niewątpliwie będzie w stanie coś Ci polecić – na przykład kosmetyki Loreal, które obecnie są chyba najczęściej polecane przez specjalistów (dowiedz się więcej). Jeżeli chcesz sama wybrać najbardziej właściwe dla Ciebie specyfiki, wówczas możesz poszukać informacji na temat ich składu w sieci. Dodatkowo, w specjalnych sklepach internetowych możesz znaleźć składniki to własnoręcznego wyrobukosmetyków do włosów. Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że w Twoim szamponie są tylko naturalne składniki, wtedy z pewnością będzie to dobry pomysł.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes