Jak ekspresowo i poprawnie rozliczyć PIT za rok 2015?

Możliwości rozliczenia podatku jest kilka. Tylko od nas zależy, czy chcielibyśmy powierzyć tę pracę komuś z zewnątrz, czy rozliczyć sobie PIT samemu – w znanej od lat, papierowej wersji albo via internet. Wszystkie sposoby są dobre, dlatego zdecydujmy się na ten, jaki będzie nam najbardziej pasował i który da nam pewność, iż nasz PIT został złożony bezbłędnie.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dobrze wypełnimy sobie PIT, możemy iść do biura rachunkowego albo do niezależnej, zaprzyjaźnionej księgowej. Zrobienie niezbyt skomplikowanego PIT-u to koszt około 15-20 złotych i nie zabierze więcej niż kilka minut, najwyżej pół godziny. Policzony dokument PIT biuro rachunkowe może (po podpisaniu go przez nas) w wersji papierowej wysłać od razu do urzędu skarbowego. Ale jest też opcja wysłania go jako e-deklarację, to znaczy dokumentu elektronicznego, który może zostać wysłany bez podpisu. Nasza kopia jest dla nas drukowana przez biuro.

baner

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest ją mieć, ponieważ może nam być jeszcze potrzebna, np. w jakiejś instytucji finansowej kiedy będziemy starali się o pożyczkę. Jeżeli chcielibyśmy wykonać rozliczenie druku PIT samodzielnie, możemy ściągnąć sobie z internetu PIT 2015 program, który jest całkowicie bezpłatny i wpisywać dane zgodnie z poleceniami, wypełniając poszczególne pola. Zwykle jest to całkiem łatwe i nie sprawia większych kłopotów. Formularz PIT uzupełniony na komputerze również możemy wysłać bezpośrednio do systemu urzędów skarbowych, a egzemplarz dla nas sobie zapisać. Pamiętajmy o tym, że możemy odliczyć 1% podatku na instytucje charytatywne lub instytucje pożytku publicznego.

Jeżeli otrzymaliśmy płytę taką jak „PIT 2015 program” jako gratis do gazety czy też przy okazji promocji, możemy mieć pewność, iż numer KRS instytucji, od której ją otrzymaliśmy, figuruje w polu jednego procenta. Wybierzmy instytucję, której chcemy pomóc w pełni świadomie, żeby nie zdecydować się na przypadkową placówkę wyłącznie dlatego, iż już figuruje w dokumencie PIT – zobacz

Jeżeli tylko nie zostawimy złożenia deklaracji na ostatni moment, nawet większe błędy będzie można jeszcze poprawić.

Zaintrygowały Cię wiadomości opublikowane w naszym artykule? Na pewno spodoba Ci się też dodatkowe czytanie (https://blyss.pl/produkty/przyczepy). Nie ociągaj się zatem i przejdź do kolejnej witryny.

Dobrze jest zrobić to wcześniej i nie zwlekać do ostatniego dnia kwietnia, by uniknąć awarii i przeładowania systemu czy też tłoku w urzędzie.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie następny wpis – a w nim kluczowa treść (http://magross.pl/kluber/isoflex-nb-52/) na podobny temat. Sprawdź koniecznie i życzymy przyjemnej lektury.

/J]

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes