Jak jesteśmy w stanie zarejestrować znak towarowy w Polsce? Jakiego rodzaju warunki należy spełnić? Co jest najistotniejsze?

Pragniesz zarejestrować znak towarowy lecz nie masz pojęcia, jak tego dokonać? Co ważne, w celu rejestracji takiego znaku, musisz złożyć w Urzędzie Patentowym, np. biuro patentowe Kraków właściwy wniosek. Co jednakowoż dalej z tym zrobić?

Logo androida

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Takie podanie o udzielnie prawa ochronnego trzeba złożyć osobiście, ale jesteś w stanie także to wykonać przy pomocy profesjonalnego pełnomocnika, którym może się stać jedynie rzecznik patentowy. Taki rzecznik poza fachowym przygotowaniem wniosku może również wykonać badanie tzw. zdolności rejestracyjnej znaku, a również ocenić możliwość jego rejestracji. Tego typu badanie na pewno uchroni nas przed ponoszeniem opłat zgłoszeniowych, jak nasz kancelarią (polecamy inne wątki tutaj) i tak nie będzie rokował szans na ochronę. Rzecznik może również pomóc w przeprowadzeniu procedury rejestracji już przed samym Urzędem Patentowym .

W Polsce Urząd Patentowy jest odpowiedzialny za całościowe badanie naszego wniosku. Poza aspektami formalnymi może mieć zastrzeżenia odnośnie wykazu towarów. Dosyć często zdarza się, że rozbudowane wykazy muszą być uzupełnione. Badanie Urzędu sprawdza także czy rejestracja znaku towarowego jest faktycznie realna do przeprowadzania, tak więc czy znak spełnia warunki, jkonkurencji (polecamy kliknij aby zobaczyć więcej) są uwzględnione w ustawie. Jeżeli nie istnieją przeciwwskazania, by zarejestrować znak, Urząd Patentowy wydaje tak zwaną warunkową decyzję, jaka określa przyznanie prawa ochronnego od wpłacenia odpowiedniej kwoty rejestracyjnej, a również opłaty za publikację. A jak wyglądają te opłaty? Ich wysokość uzależniono od ilości klas nicejskich, w jakich są skatalogowane nasze towary oraz usługi .

Dokumentacja

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A ile trzeba czekać na decyzję? Często należy czekać przeważnie od 12 do 16 miesięcy, żeby jednak być może przyspieszyć ten cały proces warto skorzystać z firm, które oferują pomoc w tym zakresie. Rejestracja znaku towarowego cena nie jest najczęściej kłopotem, ale cała procedura, jaka na pewno nie należy do najbardziej łatwych może sprawiać dość duże trudności . Z tego więc powodu powinniśmy skorzystać z fachowej pomocy, aby zmniejszyć ilość komplikacji i niespodziewanych wydarzeń do minimum. To bez wątpienia bardziej korzystne niż długa procedura i brak widoków na poprawę sytuacji. O tym tak naprawdę trzeba pamiętać, kiedy będziemy zabiegać o rejestrację znaku towarowego.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes