Jak mogą wyglądać wakacje marzeń? Każdy z nas może mieć inne pomysły, lecz dla każdego znaczą same przyjemności

Bali
Jak spędzić wakacje swoich marzeń? Najlepszym sposobem jest organizacja niesamowitej podróży, takie, której nie da się zapomnieć nigdy. Wielu z nas o tym marzy, a najczęściej takie wyprawy wiążą się z podróżą poślubną. Warto pamiętać by przed kupnem wymarzonej wycieczki dokładnie sprawdzić wszystkie jej elementy. Skoro jesteśmy zdecydowani na kupienie kosztownej i ekskluzywnej wyprawy warto byśmy mieli pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Bali
Autor: The 3B’s
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą zasadą udanej, niezwykłej wycieczki jest wybór miejsca. Możemy się umówić, że miejsce jest sprawą drugorzędną, gdyż bardziej liczy się to, z kim podróżujemy. Jednak, im bardziej odległe miejsce, tym lepiej. Takie miejsce to zupełnie nowa jakość, a to właśnie to przede wszystkim się liczy, żeby podróżując po świecie poczuć odległość dzieląca nas od poszczególnych zakątków świata. Podróż w obrębie własnego kraju lub państw sąsiednich nie jest niczym niezwykłym, zaś wielka wyprawę na koniec świat, prawdopodobnie tylko raz w życiu. To właściwa motywacja, żeby wyruszyć w świat, w nieznane, odwiedzić egzotyczne miejsce, jak Tajlandia, Meksyk czy Wyspę Bali.

Wiadomo, są ważne, lecz nie powinny teraz grac głównej roli, gdyż szczęścia czasami nie da się przeliczyć przecież na pieniądze. Tak więc, zamiast o tym myśleć, poświęćmy się raczej organizacji naszej wymarzonej podróży, o której śniliśmy od dawna. A może spróbujemy czegoś jeszcze bardziej szalonego, i wyruszymy w podróż dookoła świata. Taki plan wymaga jednak już sporych oszczędności, chyba że możemy pochwalić się pokaźnym stanem konta. Taka wyprawa to z pewnością najważniejsze wydarzenie podróżnicze w życiu, przynajmniej na papierze.

Bali
Autor: Mark Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com

Taka podróż zapamiętamy pod kilkoma względami, gdyż w każdym miejscu będziemy się czuli inaczej, czuć inny klimat, poznamy innych ludzi, aklimatyzować się szybko lub wolno. To bardzo znaczące, że w jednym miejscu poczujemy się lepiej, w drugim gorzej|niż w innym. Może to specyficzny sygnał dla nas, możliwość zrozumienia siebie, jak możemy się czuć w danym miejscu. Bo kiedy mieszkamy w swoim kraju to tak naprawdę ciężko powiedzieć, jacy jesteśmy. To znaczy, wiadomo, znamy swoje zalety i wady, swoje usposobienie, lecz czasami w innym miejscu możemy możemy się przekonać o swojej innej, zupełnie odmiennej naturze.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes