Jak najlepiej zaplanować urlop w nadchodzące wakacje, najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych.

ferien
Jak co roku na początku wiosny wiele osób rozpoczyna planowanie swojego wakacyjnego urlopu. Niektórzy nieco bardziej przezorni pomyśleli o tym jeszcze wcześniej, zgodnie z regułą że im będzie tym większy wybór i niższe ceny.

Turcja
Autor: G.OZCAN
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie planowanie urlopu pół roku wcześniej daje dużo większe możliwości, wiele firm turystycznych ma wtedy w ofercie atrakcyjne first minute, a i przy samodzielnym wyjeździe będzie się jeszcze miało pełny wybór jeśli chodzi o kwatery. Oczywiście minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że trzeba sobie zaplanować urlop w miejscu pracy z tak dużym wyprzedzeniem, czasami przez ten czas oczekiwania pojawić się może tak dużo nieprzewidzianych sytuacji, że trzeba będzie modyfikować swoje plany. Wiosną w większości zakładów pracy tworzone są już grafiki urlopowe, więc wtedy będzie jeszcze sporo szans na wyszukanie ciekawej oferty wyjazdu, a równocześnie termin urlopu będzie w miarę pewny. Jeśli więc będzie się miało wszystko ustalone co do terminu wolnego to nie zostanie nic innego jak zabrać się za planowanie.

Wśród osób wybierających się na wczasy 2015 można wyróżnić dwie zasadnicze grupy. Pierwsza z nich woli korzystać ze zorganizowanych form wypoczynku, wykupując wyjazd w jednym z licznych biur turystycznych. Propozycja wycieczek w zasadzie obejmuje większość krajów świata (: urlop w 2015 roku), choć oczywiście podróże w miejsca najbardziej odlegle niestety sporo kosztują. Do najczęściej wybieranych lokalizacji należą kraje basenu Morza Śródziemnego, zarówno po stronie europejskiej jak i afrykańskiej. Jak co roku szeroką ofertę przygotowuje Bułgaria, urlop na wybrzeżu Morza Czarnego również jest bardzo chętnie wybierany przez turystów.

wczasy 2015
Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com
Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także bardziej egzotyczne, odległe miejsca, takie jak Tajlandia czy Kuba, dzięki coraz tańszym lotom wycieczki w te rejony mają dość niskie ceny. Duża konkurencja na rynku turystycznym sprawia, że obecnie ceny wycieczek w najbardziej popularne miejsca są bardzo tanie, dysponując kwotą dwóch tysięcy złotych można już bez żadnego problemu spędzić dwa tygodnie na jednej z piaszczystych plaż.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes