Jak najskuteczniej wykorzystać lampy kryształowe

Lampy mało popularne
Nawet gdy kredyt mieszkaniowy czy też hipoteka domu bardzo obciąża twój budżet, w wygląd salonu zdecydowanie warto zainwestować. Salon to przecież pokój reprezentacyjny naszego domu i pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości. Przecież umeblowania czy oświetlenia do domu nie wymieniamy w końcu tak regularnie i dobrze jest od razu zdecydować się na wysoką jakość, a nie zmieniać wszystko po zaledwie kilku latach. Najwyższą jakość i wieloletnią klasę oferują między innymi lampy kryształowe do salonu.

Czemu mądrze jest zdecydować się na kryształy? Jak drogi kryształowy żyrandol do salonu? Gdzie najładniej rozmieścić lampy kryształowe w salonie?

Lampa kryształowa to nie tylko zachcianka, ale absolutnie modny sprzęt do zaprojektowanego ze smakiem wnętrza, łamiący jego lekko zimny wystrój. Kryształowy kinkiet łazienki (polecamy dodatkowe info) kryształowa lampa wisząca dają ciekawe refleksy na ścianach, lub suficie, zależnie od sposobu, jak pada na nie światło lampy lub jak rozprasza się w kryształach światło dzienne. Załamania światła pozwalają w ciągu dnia umiejętnie rozświetlić ciemniejsze zakamarki salonu, zatem jest tu możliwość na zaoszczędzenie prądu. Kryształy są również całkiem uniwersalne – w dużym salonie elegancko wyglądać będzie żyrandol-kryształ, z kolei mniejsze pomieszczenie (przecież lampy kryształowe mogą też zawisnąć w naszej sypialni) można oświetlić, wieszając kryształową lampę sufitową lub kryształowy kinkiet.

Ceny lamp kryształowych pewnie wywołują pośród klientów wiele emocji. Owszem, większy kryształowy żyrandol wykonany z wysokiej jakości kryształków Swarovskiego

lampa marki Swarovski
Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

to wydatek nawet tysiąca a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak nie musi tak być – bywają lampy kryształowe o całkiem atrakcyjnej cenie, solidnej jakości i absolutnie niebanalnym wyglądzie. Należą do nich choćby żyrandole kryształowe Markslojd, które w sklepach w internecie z oświetleniem można nabyć w cenie od 1 do 2 tys. złotych. Także dobrą ofertę ma Italux – kupimy tu na przykład kryształowe lampy nowoczesne i kryształy bardziej tradycyjne w stylu. Z kolei kryształowe lampy sufitowe są trochę tańsze – ceny są tak niskie jak 500 złotych.

Jak już napisaliśmy, w przypadku kryształów istotne jest, aby je w salonie umiejętnie rozstawić. Odbicia światła poza tym oświetlają półmrok pokoju, warto to więc użyć zwłaszcza na krótsze jesienno-zimowe dni, kiedy każdy promień światła jest niemalże na wagę złota. Mądrze jest więc zadbać o to, aby naturalne światło z zewnątrz miało możliwość dotrzeć do naszego żyrandola bądź kinkietu. Można również kupić przykładowo kilka niedużych kryształowych lamp i za ich pomocą wyznaczyć obszary w salonie – część jadalną, sekretarzyk z kryształową lampą stojącą toalety (polecamy przeniesiony tutaj) postawić lampę stojącą z kryształów przy biurku do czytania książek.

Oświetlenie kryształowe oferuje sklep www.galeriaoswietlenia.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes