Jak najskuteczniej wykorzystać lampy kryształowe

Lampy mało popularne
Nawet gdy kredyt mieszkaniowy czy też hipoteka domu bardzo obciąża twój budżet, w wygląd salonu zdecydowanie warto zainwestować. Salon to przecież pokój reprezentacyjny naszego domu i pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości. Przecież umeblowania czy oświetlenia do domu nie wymieniamy w końcu tak regularnie i dobrze jest od razu zdecydować się na wysoką jakość, a nie zmieniać wszystko po zaledwie kilku latach. Najwyższą jakość i wieloletnią klasę oferują między innymi lampy kryształowe do salonu.

Czemu mądrze jest zdecydować się na kryształy? Jak drogi kryształowy żyrandol do salonu? Gdzie najładniej rozmieścić lampy kryształowe w salonie?

Lampa kryształowa to nie tylko zachcianka, ale absolutnie modny sprzęt do zaprojektowanego ze smakiem wnętrza, łamiący jego lekko zimny wystrój. Kryształowy kinkiet lub (zweryfikuj u źródła) kryształowa lampa wisząca dają ciekawe refleksy na ścianach, lub suficie, zależnie od sposobu, jak pada na nie światło lampy lub jak rozprasza się w kryształach światło dzienne. Załamania światła pozwalają w ciągu dnia umiejętnie rozświetlić ciemniejsze zakamarki salonu, zatem jest tu możliwość na zaoszczędzenie prądu. Kryształy są również całkiem uniwersalne – w dużym salonie elegancko wyglądać będzie żyrandol-kryształ, z kolei mniejsze pomieszczenie (przecież lampy kryształowe mogą też zawisnąć w naszej sypialni) można oświetlić, wieszając kryształową lampę sufitową lub kryształowy kinkiet.

Ceny lamp kryształowych pewnie wywołują pośród klientów wiele emocji. Owszem, większy kryształowy żyrandol wykonany z wysokiej jakości kryształków Swarovskiego

lampa marki Swarovski
Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

to wydatek nawet tysiąca a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak nie musi tak być – bywają lampy kryształowe o całkiem atrakcyjnej cenie, solidnej jakości i absolutnie niebanalnym wyglądzie. Należą do nich choćby żyrandole kryształowe Markslojd, które w sklepach w internecie z oświetleniem można nabyć w cenie od 1 do 2 tys. złotych. Także dobrą ofertę ma Italux – kupimy tu na przykład kryształowe lampy nowoczesne i kryształy bardziej tradycyjne w stylu. Z kolei kryształowe lampy sufitowe są trochę tańsze – ceny są tak niskie jak 500 złotych.

Jak już napisaliśmy, w przypadku kryształów istotne jest, aby je w salonie umiejętnie rozstawić. Odbicia światła poza tym oświetlają półmrok pokoju, warto to więc użyć zwłaszcza na krótsze jesienno-zimowe dni, kiedy każdy promień światła jest niemalże na wagę złota. Mądrze jest więc zadbać o to, aby naturalne światło z zewnątrz miało możliwość dotrzeć do naszego żyrandola bądź kinkietu. Można również kupić przykładowo kilka niedużych kryształowych lamp i za ich pomocą wyznaczyć obszary w salonie – część jadalną, sekretarzyk z kryształową lampą stojącą lub (adres tej strony) postawić lampę stojącą z kryształów przy biurku do czytania książek.

Oświetlenie kryształowe oferuje sklep www.galeriaoswietlenia.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes