Jak należy grodzić nasze podwórka? Czy są konkretne interesujące techniki, które należy zastosować?

tworzywo i forma naszej bramy koniecznie muszą być dopasowane do stylu domu, jednocześnie powinna także być dopasowana do stylu otoczenia i sąsiednich zabudowań. Nie zapominajmy równocześnie, że sposób ogrodzenia jest zależny od miejsca, w którym będziemy mieszkać. Nieprzypadkowo przecież inaczej ogrodzenie prezentuje się na terenach na wsi, inaczej w mieście.

Ogrodzenie może spełniać tak naprawdę dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich jest podkreślenie naszej własności. To również środek fizyczny zabezpieczenia posiadanej ziemi, tego rodzaju funkcje ma szansę pełnić niemal każdy rodzaj ogrodzenia, jak płoty panelowe czy inne rodzaje, jak ogrodzenia panelowe. Co ciekawe, już przed laty tak było, symboliczną funkcję tego typu granicy spełniał przykładowo wał, albo porozstawiane w linii słupki lub kopczyki z kamieni. Ponadto, odmiennie utrzymana roślinność, trochę inny porządek, to już symptom, że mamy do czynienia z prywatną własnością. Technicznie więc środki wykorzystywane do ogrodzenia odpowiednie są do naszej potrzeby bezpieczeństwa. Zobacz też

dom z płotem

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

To naturalnie zależy od konkretnego miejsca. W bogatych krajach Europy, jak Holandia czy Anglia jedyną granicą jest trawnik lub żywopłot. To znaczy, że znajdujący się tam mieszkańcy zupełnie inaczej niż my mogą oceniać swoje zagrożenie. Nie możemy jednak także nie pamiętać o tym, że trochę inaczej mogą podchodzić oni do kwestii bezpieczeństwa, przykładowo jest tam bardzo rozwinięty monitoring.

Zainteresował Cię tekst?! Napisaliśmy dla ciebie ważne porady, dlatego kliknij ten link w tym temacie.

Często w planach miejsc można nakazać, żeby budować ogrodzenia ażurowe. Zabrania się także zazwyczaj stawiania ogrodzeń wyższych niż 0,5 metra nad terenem, co może wynikać naturalnie z potrzeb estetyki, jednak tez z potrzeby chronienia ekosystemów, gdyż pełne mury przeszkadzają w przemieszczeniu się niewielkich zwierząt.

W takiej kwestii w bramie mamy szansę zrobić tylko pełne elementy zupełnego muru, przykładowo, jako filary ustawione w rogach albo przy furtce ogrodzenia. Może to ciekawe się zaprezentować, gdy połączymy to z ażurowym wypełnieniem, albo roślinnością między filarami. Z kolei w osiedlu domów przy ulicy należy zwrócić uwagę, czy dobrany materiał na ogrodzenie będzie wytrzymały na chlapanie przez pobliskie pojazdy. W tego typu sytuacji lepiej zdobyć kosztowniejsze elementy, na przykład klinkier czy betonowa cegła. Możemy także zastosować żywopłot. Jeśli szukasz najlepszego ogrodzenia, to pamiętaj o bramy Wrocław .

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes