Jak nie do Egiptu, to gdzie? W jaki sposób światowy terroryzm zmienił trasy pokonywane przez europejskich turystów

Zagraniczne eskapady od wieków fascynowały polskich oraz europejskich turystów – bądź co bądź u nas aura jest kapryśna, a koszty noclegu i wyżywienia dość wysokie. Dodatkowo chyba każdy pragnie zobaczyć malownicze pejzaże i przynajmniej raz w życiu pojechać bliżej Zwrotnika Raka. Niesłabnącą popularnością wciąż cieszą się śródziemnomorskie krainy, choć w ostatnim czasie rząd odradza wyjazdy w te rejony, a konkretniej do Egiptu albo Maroka, ze względu na zagrożenie terroryzmem. Rzecz jasna nie każdy wczasowicz jest panikarzem, lecz cóż szkodzi rozważyć inne cele podróży.

Egipt

Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com
Afryka przyciąga nie tylko naukowców, lecz także wędrowców spragnionych wielkich emocji. Na pustyni niewiele można zobaczyć, ale już egipskie piramidy są niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Jeżeli jednak wyjazd do wspomnianego państwa póki co jest dosyć niebezpieczny, to warto wykorzystać frazy Zanzibar wczasy czy urlop Madagaskar, by na stronach internetowych poszukać konkretnych i dokładnych informacji dotyczących podróży w te rejony. Egzotyczne krzewy, złote plaże, szmaragdowe morze – takie pejzaże kuszą Europejczyków spragnionych promieni słonecznych.

Jednak dla niektórych dżentelmenów Czarny Ląd leży zbyt blisko i z tego powodu wcale nie planują przeglądać propozycji biur podróży pod kątem sformułowania Zanzibar last minute, ale wolą polecieć na wyspy Oceanii lub do brazylijskiej puszczy. Gdy jedni wybierają dobrze wyposażone kurorty, to drudzy chcieliby przeżyć emocjonującą przygodę. Istotne jest to, aby wybornie się bawić i oczywiście zrobić dużo pięknych fotografii.

Bahamy

Autor: Don O’Brien
Źródło: http://www.flickr.com
Przywykło się myśleć, że wyraz egzotyka pasuje jedynie do eskapad w rejony podrównikowe, tymczasem jednak wyprawa na Biegun Południowy również może być egzotyczną, bo na podbój mroźnej krainy wyruszają nieliczni, lecz i jednocześnie zdeterminowani wędrowcy.

Tak oryginalny pomysł na wczasy może być strzałem w dziesiątkę, chociaż tak niecodzienna wyprawa może bardzo zaskoczyć tych, którzy dopiero co usłyszeli od męża, że spędzą tegoroczne ferie japońska restauracja warszawa wakacje na krańcach południowej półkuli. Tak naprawdę trudno dziwić się trochę znudzonym Europejczykom, szczególnie wtedy, gdy rokrocznie wyjeżdżają na Majorkę albo Bahamy – rewolucyjna zmiana po prostu jest w życiu czasami potrzebna.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes