Jak otworzyć hurtownię wielobranżową czyli ciekawy plan na własny biznes

kartony z papierami
Wiele osób szukając pomysłu na samodzielny biznes podąża w stronę handlu. Zdecydowana większość stawia na sklepy z odzieżą, spożywcze czy też przemysłowe, ponieważ otwiera się je łatwo, wymagają relatywnie niewiele finansów na ruszenie, a zlokalizowane w dobrym miejscu okazują się przeważnie trafionym pomysłem.

kartony z papierami
Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Ale można, chociaż wymagać to będzie dużo większych nakładów i organizacji, zostać z drugiej strony, czyli otworzyć hurtownię, w której zaopatrywać się będą właśnie właściciele małych sklepów. Jeśli się dobrze wejdzie w rynek, zaproponuje towar w atrakcyjnej cenie i znajdzie odbiorców, to sukces powinien być pewny. Ale także ryzyko przy takim biznesie jest dużo większe, niż przy sklepie detalicznym. Obraca się dużo większymi kwotami, ilość zakupionych towarów jest także znacznie większa, i pojawiające się problemy mogą sprawić, że straci się płynność finansową. To z kolei może się odbić na dostawcach, którzy mogą wstrzymać dostawy produktów, i w ten sposób nastąpić nawet może upadłość hurtowni.

hurtownia papiernicza
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna tak czarne wizje zdarzają się rzadko, jednak rzeczywiście hurtownia wielobranżowa nie jest łatwym biznesem.

Mogłeś przeglądnąć tutaj masę ciekawych wpisów, czyż nie? Tak samo autorska strona internetowa (http://www.prefeko.com.pl/produkty/nity-zaciskowe/) czeka na Ciebie pod podanym linkiem, a tam dużo treści.

Jeżeli ktoś będzie planował ją uruchomić, to liczyć się powinien z dużymi nakładami finansowymi, zwłaszcza przy ruszaniu. Niezbędny będzie lokal, duży, z odpowiednim parkingiem, aby odbiorcy nie mieli kłopotów z zatrzymywaniem się (przeczytaj na stronie na Można pomyśleć o miejscu gdzieś na peryferiach miejscowości, gdzie są mniejsze czynsze, a i z miejscem nie powinno być kłopotów. Następną sprawą jest wyszukanie dostawców.

W zależności od branży, w jakiej planuje się działać, można ich szukać albo w naszym kraju, albo spróbować nawiązać współpracę na przykład z hurtownikami z Chin. Chcąc należycie ruszyć, należy zakupić odpowiednią ilość towarów, tak aby nie zabrakło niczego, a to wiązać się będzie z następnymi, dużymi przeważnie wydatkami.

Nie ma co zwlekać, takie niezwykłe okazje trzeba prędko wykorzystać, zatem nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę (http://raczynski-kancelaria.pl/).

Na koniec zostanie znalezienie klientów, którzy będą chcieli się zaopatrywać w nowej hurtowni, pozwalając jednocześnie zarobić w tym niezbyt łatwym biznesie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes