Jak poradzić sobie z założeniem nowego przedsiębiorstwa? Szybki poradnik dla nowych przedsiębiorców

Jeśli kiedyś zastanawiałeś się tym, w jaki sposób wystartować ze swoją firmą, to ten artykuł jest idealny dla ciebie. Pokrótce postaramy się pokazać to, co czeka na ciebie, jeśli zdecydujesz się założyć swoją firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku słów kilka o kosztach.Na pewno każdy, nawet początkujący przedsiębiorca wie, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał zapłacić składki zus działalność gospodarcza w Polsce wiąże się z koniecznością comiesięcznego płacenia składek na emeryturę, ubezpieczenia zdrowotnego, a także z koniecznością płacenia składki na ubezpieczenie społeczne. Dla każdego nowego przedsiębiorcy, który wcześniej nie firmy, będzie mógł płacić obniżone składki, wynoszące ok. 400zł miesięcznie. Ten przywilej będzie jednakże dostępny wyłącznie przez pierwsze dwa lata prowadzenia firmy. Później „wskoczymy” na normalny poziom opodatkowania i musimy się przygotować na płacenie kwoty powyżej tysiąc zł, a ta kwota może już znacząco uszczuplić budżet nowego przedsiębiorcy.

Skąd więc dostać dotacje na otwarcie firmy?Kwestie finansowe zazwyczaj są największym problem zaprzątającą umysły właścicieli firm . Głównie na początku prowadzenia działalności fundusze i niemały ich zapas są potrzebne, by przeczekać okres, w którym firma się rozwija i nie przynosi jeszcze zakładanego zysku.https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/wybor-sposobu-opodatkowania-pit-37-36/ pit projektCałe szczęście, w dzisiejszych czasach nawet startujący przedsiębiorca może uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Dróg jest na prawdę bardzo dużo. Poszukiwania dofinansowania możemy rozpocząć w najbliższym UP – Jeśli jeszcze nigdy nie firmy, to możemy liczyć na dotację rzędu 20000 złotych.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź naszą informację (https://ekobak.pl/category/blog/) opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

Kolejną możliwością są poszukiwania dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze niedawno było bardzo popularną opcją wśród młodych przedsiębiorców. Przedstawiając sensowny biznes plan, będziemy w stanie uzyskać dotacje pokrywającą nawet kilkadziesiąt % naszego zapotrzebowania. Jednakże obwarowania formalne przy tej formie dopłat są dosyć spore, z tego też powodu nie każdemu udaje się takie pieniądze uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie zniechęca – nawet jeżeli nie uda się z wybranym dofinansowaniem, to zawsze istnieją alternatywne drogi do zapewnienia środków dla twojej firmy – nie poddawaj, a z pewnością osiągniesz cel.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes