Jak pozbyć się blizn?

Blizny, cera
Uszkodzenia ciała po operacji, uporczywy trądzik, a nawet zbędne kilogramy potrafią pozostawić na skórze nieestetyczne ślady. Niekiedy, trudniej je zauważyć, jednak szansy na pozbycie się nie ma. Dużym problemem jest przyrost w miejscu blizny nieprawidłowej tkanki, tworzącej widoczne wypukłości. Proces ten może się zacząć nawet niewiele tygodni po zagojeniu się rany. Aby do tego nie dopuścić, powinniśmy jak najwcześniej zacząć działać. Albowiem dobry wygląd dotyczy nie tylko ciała, ale i duszy.

Żyjemy w kulcie młodości, z tej przyczyny wszyscy chcemy zachwycać wyglądem.

Czy interesuje Cię ta problematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj witrynę (https://www.yourdentist.pl/), a odnajdziesz tam mnóstwo nadzwyczajnych danych, które wciągną Cię bez reszty.

Pomaga to nie tylko na akceptacji siebie, ale także zdobyciu lepszej pracy, utrzymaniu stanowiska czy kontaktów towarzyskich.

Wspaniałe możliwości daje nam dziś medycyna estetyczna, opisana na . Zabiegi, które opierają się na poprawie wyglądu skóry, to dla pacjentów spełnienie marzeń. Nad wyraz efektywnie, nawet w przypadku przerośniętych blizn działa światło lasera. Usuwa także blizny potrądzikowe oraz rozstępy. Mikroskopijna wiązka laserowa „wypala” w obrębie blizny (https://www.dermamed.com.pl/oferta/chirurgiczne-usuwanie-blizn) setki maleńkich otworów, co silnie pobudza skórę do wytwarzania nowego kolagenu – . Tą techniką możemy także usunąć nieestetyczne, wiecznie narażone na podrażnienia pieprzyki. Gdy zmiany dotyczą niewielkich pieprzyków, w chwilę po zabiegu nie ma nie występują żadne ślady. Jeżeli pieprzyki są większe, na efekt trzeba będzie nieco poczekać, do czasu aż zniknie zaczerwienienie.

Znaczna część osób nie jest w stanie pozwolić sobie na długą rekonwalescencję po zabiegu chirurgicznym, w związku z czym umawiają się na laserowe usuwanie blizn laserem frakcyjnym CO2, po którego zastosowaniu czas gojenia wynosi ok 6 dni.

W krótkim czasie po zabiegu pacjent odczuwa przypominające te po intensywnym opalaniu. Przez 5 – 7 dni po po wizycie u specjalisty zalecane jest aplikowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi oraz zrezygnowanie sauny, gorących kąpieli.
Nieustanne życie w biegu wyklucza długie operacje, w związku z tym przyszłość chirurgii plastycznej leży w małoinwazyjnych zabiegach, powtarzanych nawet co 1,5 roku, które nie wiążą się z dłuższą rekonwalescencją niż parę dni.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes