Jak pożyczyć pieniądze w innym miejscu niż bank?

pieniądze
Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu bardzo istotną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, niekoniecznie w luksusowych warunkach, jednak przy niedoborze środków finansowych może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie życia. Zasadniczo więc stosunkowo dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak także osobom żyjącym w dostatku od czasu do czasu brakuje środków na różnego rodzaju potrzeby. Ponadto w życiu człowieka całkiem często występują również momenty, w których dodatkowa gotówka jest bardzo potrzebna. Nierzadko są to cele wiążące się z przyjemnościami i rozrywką, takie jak przykładowo urlopowe wyjazdy zagraniczne.

Bywa jednak również, że pieniądze potrzebne są w przypadku pojawienia się nagłej choroby czy z powodu wypadku. Nadprogramową gotówkę można uzyskać na różne sposoby. Istnieje również parę metod takiej pożyczki poza kredytem zaciąganym w banku.

Pożyczki prywatne

Jednym ze sposobów uzyskiwania dodatkowych środków znanym już od bardzo dawnych czasów są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskuje się bez angażowania podmiotów takich jak na przykład banki. Jest to zwyczajne przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób brania takiej pożyczki uzależniony jest od woli obu stron, jak również nierzadko od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy
Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest, by sprecyzować parę ważnych aspektów >>Dowiedz się jak zmienić kredyt na tańszy<< W pierwszej kolejności należy ustalić wielkość pożyczki. Większość ludzi ustala w tym miejscu również oprocentowanie pożyczki. Bardzo istotne dla obu stron jest również podanie ostatecznego terminu spłaty.

Pożyczki pozabankowe

W ostatnich latach również na terenie Polski na duża skalę rozwinęły się firmy określane mianem parabanków. Są to instytucje pod względem działalności zbliżone do prawdziwych banków, jednak nie posiadające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak standardowy bank. Parabanki najczęściej zajmują się udzielaniem pożyczek, często jednak na bardzo wysoki procent.

Zaciągając pożyczkę w takim miejscu należy bardzo skrupulatnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innym przypadku można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która związana jest z dużym ryzykiem.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes