Jak prezentuje się rynek pracy w Polsce?

Praca z komputerem
Kondycja polskiego rynku pracy od wielu lat nie jest dobra, jednak z powodu zróżnicowanego stopnia rozwoju, w poszczególnych miastach może być łatwiej lub ciężej o satysfakcjonującą posadę.

w czasie pracy
Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Różnice w sytuacji rynku pracy w różnych regionach są relatywnie niewielkie. Większą rozbieżność można zaobserwować, porównując mniej i bardziej rozbudowane miejscowości. Nie w każdym miejscu jest praca. Szczecin na przykład jest wysoko rozwiniętym miastem w województwie zachodniopomorskim, a jednak w całym tym obszarze poziom bezrobocia jest aktualnie bardzo wysoki. Jeszcze gorzej kształtuje się sytuacja w mniejszych miastach. Kiedy wpiszemy do internetu frazę praca ( www.dzwigmar.pl/praca.html ) Krosno , to nie dostaniemy zbyt dużej ilości wyników wyszukiwania, choć przecież województwo podkarpackie wykazuje średnią stopę bezrobocia w porównaniu do innych regionów w kraju. We wszystkich miejscach szukana jest praca Łowicz nie jest tutaj wyjątkiem, jednak w przypadku takich miejscowości, znajdujących się obok rozwiniętych miast – w tym przykładzie takim ważnym ośrodkiem gospodarczym jest Łódź – znalezienie etatu w niewielkim ośrodku jest dość niełatwym zadaniem.

Niezależnie od tego, czy poszukujemy pracy w Szczecinie , czy ważna jest dla nas praca w Krośnie, a może naszym celem jest praca w Łowiczu, trzeba wiedzieć jedno – w dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób aktywnych zawodowo dociera do miejsca pracy znajdującego się nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej. Nie warto więc koncentrować się na jednej, wybranej miejscowości, lepiej poszukiwać zatrudnienia na większym terenie, szanse na zdobycie pracy wtedy wzrastają. Jeśli nie dysponujemy własnym środkiem transportu, przed podjęciem zatrudnienia w danej lokalizacji trzeba upewnić się, że funkcjonują pasujące nam połączenia komunikacyjne, umożliwiające nam docieranie do pracy na ustaloną godzinę.

work in office
Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Choć o pracę w dzisiejszej rzeczywistości jest niezwykle ciężko, specjaliści zapowiadają, iż w najbliższej przyszłości rynek będzie należeć do pracownika: zaczyna brakować fachowców, a nadal wzrasta na nich zapotrzebowanie, dlatego już za niedługo to chętny na dane stanowisko będzie przedstawiać warunki, a nie pracodawca. Sytuacja będzie najbardziej zauważalna w głównych ośrodkach miejskich, które wysokim stopniem rozwoju przyciągają słynne, międzynarodowe marki.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes