Jak rozpoczynający karierę pisarze mogą wydawać swoje pierwsze książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najodpowiedniejsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie zaczyna się zastanawiać, w jaki sposób wydać może pierwszą książkę. Oczywiście rozważania takie mają sens dopiero wtedy, jak ta książka będzie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat jest bardzo ważne, bowiem próba wypuszczenia na rynek, co będzie zawierać błędy albo nie jest skończone zwyczajnie się skończy porażką.

Dlatego też przede wszystkim trzeba się skupić na tym, żeby tworzone dzieło było odpowiednio dopracowane, przygotować wszystko w odpowiednim pliku

publikacja

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com

elektronicznym i dopiero potem myśleć można, gdzie wydać książkę, żeby zdobyć sławę. Możliwości będzie tu parę, każda z nich będzie miała jakieś zalety i wady. Wielu zaczynających karierę pisarzy chwali sobie współpracę z dużymi wydawnictwami. Jeżeli się uda swoim dziełem jakieś zainteresować z nich i podpisać umowę, to takie wydawnictwo samo będzie finansować wyprodukowanie książki i jej reklamę, w zamian za ustaloną część dochodów z dystrybucji.

Jednak nawiązanie takiej współpracy nie jest łatwe, dlatego też spora grupa pisarzy decyduje się na współpracę z jakimiś mniejszymi wydawnictwami.więcej w serwisie eena.plTutaj trzeba się będzie liczyć z faktem, że zapewne przy pierwszym razie będzie trzeba ponieść pewne koszty. Jaka będzie ich wysokość, to już uzależnione jest od podpisanej umowy, lecz dla wielu osób właśnie taki start jest najbardziej perspektywiczny. Małe wydawnictwa mają większą elastyczność, jeśli będzie chodzić o możliwości takiej współpracy, a przez współfinansowanie przez autora nie ponoszą też wielkiego ryzyka.

Pisarze najczęściej płacą za koszty korekty, redakcji i okładki oraz, co najważniejsze, dostępu do kanałów dystrybucyjnych, a przeważnie mogą również liczyć na pewną promocję. Ostatnią opcją na wydanie własnej książki jest coraz popularniejszy self publishing.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do poczytania. Znajduje się tu wiele przydatnych porad, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

Dzięki możliwościom, jakie daje internet i elektroniczne książki będzie to rozwiązanie które może przynieść duży sukces, lecz też obarczone jest dużym ryzykiem, dlatego też wymaga dobrego pomysłu i konsekwencji w jego realizacji.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes