Jak rozpoznać dobrą bramę przesuwną? Na pewno musi posiadać kilka niezbędnych cech

bramy do garażu
Bramy wjazdowe to ciekawy element płotu. To one przecież są często widoczne oraz najczęściej używane. Wybór więc jak i montaż jest niezwykle istotny, jednocześnie ze względów funkcjonalnych, bezpieczeństwa, jak i estetycznych. Obecnie dużo ludzi decyduje się na bramy przesuwne, szczególnie sprawdzonych firm jak Betafence. Pomagają zaoszczędzić dużo miejsca oraz są niezwykle praktyczne w codziennym używaniu. Idealnie sprawdzają się na prywatnych posesjach, jak i dużych miejscach użyteczności publicznej.

Jeśli chodzi o bramki wjazdowe to na pewno najpopularniejsze są bramy przesuwne . Do wyboru mamy dwa rodzaje – szynowe oraz samonośne. Szynowe, szerokość posiadają zbliżoną do całego wjazdu. Przesuwają się na specjalnych rolkach po szynie zamocowanej w podłożu. Określonym minusem jest to, iż na szynach gromadzą się różne zanieczyszczenia – ziemia, szczątki roślin lub kurz. Aby tego typu niedogodności wyeliminować powinniśmy je często oczyszczać.Drugi typ – samonośne odznaczają się innymi rzeczami. Tutaj skrzydło jest bardziej szerokie oraz bardziej cienkie, ponieważ wymusza to utrzymanie dobrej przeciwwagi. Montuje się je nad wyjazdem, jednocześnie nie wymagają żadnego podparcia.

Ich budowa (zobacz też: laboratoria akredytowane) cechuje się dużą solidnością oraz jest także mniej zawodna porównując do szynowych. Najkorzystniej funkcjonują kiedy są połączone z systemem automatycznego sterowania. Wartość takiej bramy oraz montażu jest wyższa od pierwszego typu bram. Bramy przesuwne zbudowane są przeważnie z części stalowych, czasem także aluminiowych, które są lżejszym, ale niestety też bardziej kosztownym wariantem. Rzadko zaś spotyka się bramy żeliwne. Często zdarza się, iż bramy przesuwne posiadają tylko jedno skrzydło, ale są również dwuskrzydłowe modele.

Brama garażowa
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przesuwają się wzdłuż ogrodzenia, w związku z tym nie jest potrzebna odpowiednia ilość miejsca wewnątrz posesji tuż za bramą. Bramy przesuwne najlepiej jest zamontować indywidualnie, ponieważ w takim wypadku zostaną dobrze dostosowane wymiarem i rodzajem wypełnienia do istniejącego już ogrodzenia. Wypełnieniem jest zwykle jakiś motyw płotu dokładnie taki sam lub zbliżony estetycznie do naszego ogrodzenia. W komplet bramy przesuwanej szynowej wchodzi skrzydło lub skrzydła, wózki jezdne, słupy – dojazdowy i prowadzący, jak również zamek. jeśli chodzi o wyposażenie kompletu bramy samonośnej tutaj mamy prawie identycznie z taką różnicą, że nie ma tutaj szyn.

 

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes