Jak podejść do kwestii marzeń? Każdy z nas je posiada, są niezwykle istotne, jednak czy warto za nie – mówiąc metaforycznie – ginąć?

wycieczka
Marzenia są różne, to jeden z najistotniejszych powodów dlaczego są tak niesamowite. Jakby to było, gdyby każdy marzył o tym samym? Trochę nudno i zupełnie standardowo. Jednakowoż, chociaż tak nie jest to możemy znaleźć konkretne wspólne marzenia, jakie są udziałem wielu z nas. No bo kto nie marzy o dostatnim życiu, o zdrowej rodzinie i idealnym domu? Albo kto nie marzy, żeby zobaczyć cały świat? No tak, powinniśmy przyznać, iż marzenia potrafią być wspólne, gdyż jesteśmy tylko ludźmi i posiadamy dość identycznie pragnienia, jednakże to, jak się różnimy na innych poziomach czyni z naszych marzeń oryginalną mozaikę.

wycieczka
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Weźmy na przykład taką wycieczkę dookoła świata, niby bardzo obmyślony plan, lecz pomyślmy na jak wiele metod jesteśmy w stanie ją zaplanować. Jesteśmy w stanie przecież szukać połączeń lotniczych, aby być w wielu miejscach na świecie, żeby pobyć tam jakiś czas. Można przelecieć świat w różny sposób, nie ma tak w rzeczywistości jednej opcji i jednego szlaku.

Tak samo jesteśmy w stanie to zrobić na jednośladzie. Co więcej, dużo osób podjęło takie starania i jak pokazuje życie udaje im się osiągać swoje zamierzenia. To niezwykle inspirujące dla wielu osób, które też mają w planach taką przygodę. Rower stojaki na rowery producent to opcja tania, ale dla ludzi, którzy niekoniecznie muszą spać naprawdę wygodnie.

wycieczka
Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami bowiem trzeba gdzieś rozbić namiot lub drzemać pod gołym niebem. Nie jest to odpowiednia opcja dla ludzi, którzy są też strachliwi Wiadomym jest, iż wielu wybrałoby wariant spania w hotelu, ta opcja jest jednocześnie najbardziej kosztowna.

Ogólnie, takie marzenia są dla ludzi zdecydowanych, ponieważ nie każdy to może sobie to uzmysłowić, a wycieczka dookoła świata jawi im się jak pewna filmowa historia. Najwięcej więc marzeń skupia się na pragnieniu posiadania znacznego statusu materialnego. Co to znaczy? To także kwestia, jaka dla każdego oznacza coś innego. Jedni będą chcieli więcej i więcej, nigdy nie będą nasyceni i zadowoleni, drudzy mają jakiś pułap, za którym już nie muszą sięgać, gdyż są radości z tego, co zdobyli.

To jaką mamy granicę tak realnie ciężko ocenić. Niemniej, zawsze powinniśmy doceniać to co mamy w chwili teraźniejszej, ponieważ wtedy każde marzenie okazuje się tylko marzeniem, jakie być może zrealizujemy, ale nie za wszelką cenę będziemy chcieli to zrobić.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes