Jak się najbardziej korzystnie przygotować, by znaleźć pracę? Jak najkorzystniej się w niej czuć?

Praca przy komputerze
Bez dobrze przygotowanego cv trudno oczekiwać sukcesu podczas szukania pracy. Całe szczęście przygotowanie tego rodzaju cv, jakie zainteresuje przyszłego pracodawcę nie jest takie problematyczne.

CV
Autor: Conor Luddy
Źródło: http://www.flickr.com

Życiorys jest wizytówką kandydata na określone stanowisko, to również pierwszy test, czy jest odpowiedni, zobacz też tu. Faktycznie więc dobrze poświęcić czas na zorganizowanie tego rodzaju dokumentu. Koniecznie miejmy na uwadze, ażeby tego samego dokumentu nie przesyłać do kilku pracodawców. A toz tego powodu, że może nas zdradzić prosty błąd, przykładowo zły numer referencyjny lub nazwa innej firmy sprawią, iż nasze podanie na pewno wyląduje w koszu. Więc jak napisać cv? Przede wszystkim życiorys osoby, jaka stara się o pracę, powinien zmieścić się na jednej stronie A4. Jak jest za nami kilkuletni staż pracy, to jesteśmy w stanie dołączyć jeszcze jedną stronę.

Dobrze jednak mieć na uwadze, ażeby kolejne strony drukować zawsze na osobnych kartkach. Informacje w curriculum vitae powinny być podawane standardową, czarną czcionką na białym tle. Co do ustawień stron, to też powinny być one standardowe. Oczywiście można dorzucić kolorowe elementy graficzne, aby wyróżnić się z tłumu, ale musimy zachować umiar.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością również Cię zaciekawią.

Faktycznie efektowna grafika nie powinna odwracać uwagi od tego, co najważniejsze, czyli od treści. Najważniejsze informacje w cv warto pogrubić. Najlepiej też zapisać plik w formacie pdf, zwłaszcza jak dodaliśmy elementy graficzne. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że nasz życiorys będzie wyglądał identycznie na wszystkich komputerach. Ale jak wiadomo cv to nie wszystko, trzeba bowiem pamiętać o różnorodnych pojęciach, jakie przydają się w czasie pracy. Ich znajomość jest czasem konieczna, tak na pewno można powiedzieć o work life balance. Ta koncepcja sprawia, że możliwa jest do uzyskania równowaga między życiem zawodowym i prywatnym.

Więcej informacji –

Mężczyzna pracujący na laptopie
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Taka równowaga pomiędzy każdą ze sfer funkcjonowania może spowodować, że pracownik będzie mógł się samorealizować, dzięki temu będzie bardziej szczęśliwy z życia. Nie chodzi jedynie o ścisłe rozdzielenie sfery zawodowej oraz prywatnej, raczej powinniśmy powiedzieć o harmonijnym łączeniu i przenikaniu, tak by praca, rodzina oraz pasje tworzyły spójną całość.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes