Jak się przygotować do prac na budowie? Jak przygotować plac budowlany, żeby nie był niebezpieczny

Jak przygotować się do pracy na budowie, jak dostosować plac budowy? Te pytania dręczą nas po nocy, ponieważ wiemy, jaka jest to ogromna akcja. Choć posiadamy wynajęta ekipę budowlaną, to jednakże sami chcemy robić sporo prac.

Poczyniliśmy już zakup potrzebnych pomocy, jak spodnie robocze do pasa, buty ochronne czy tarcze do cięcia. Teraz z kolei możemy spodziewać się ekipy budowlanej, a w czasie oczekiwania powinniśmy dostosować odpowiednio plac budowy.

Budowa rozpoczyna się w momencie wbicia na placu pierwszej łopaty. Nim jednak przygotujemy się do takich robót należy przejść przez długotrwały i monotonny proces uzyskiwania wszystkich pozwoleń na rozpoczęcie budowy. Po paru miesiąca stania w urzędach, zakładach wodociągowych i energetycznych, nareszcie uzyskujemy uprawnioną zgodę i mamy okazję przygotowywać plac budowy. Polecamy tarcze do cięcia. Plac budowy powinien być dobrze zabezpieczony, co znaczy, iż teren musi być precyzyjnie ogrodzony, dodatkowo z prawnego punktu widzenia nie ma różnicy, czy jest to ogrodzenia chwilowe, czy na stałe.

buty ochronne

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

Inwestujący z reguły budują ogrodzenia stałe, pozostawiają jedynie od strony ulicy chwilowe zabezpieczenie, bo są proste w rozmontowaniu. A wymagane jest to w sytuacji, kiedy transportujemy ciężki sprzęt lub materiały. Nowość buty ochronne. Jeśli chodzi o wysokość płot (zobacz znajdź informacje) to nie może być niższa niż 1,5 metra, z kolei konstrukcja i typ montowania powinien gwarantować stabilność, co znaczy zazwyczaj, że nie powinien robić zagrożenia dla ludzi.

W widocznym miejscu powinna znaleźć się żółta tablica informacyjna, która zawiera detale wymieniające inwestora, wykonawcy czy typu inwestycji.

Jeśli chcesz zasięgnąć kolejnych informacji, przejrzyj nasz kolejny tekst, w którym znajduje się kompleksowa informacja (http://termofol.pl/). Rozwieje ona wszelkie Twoje wątpliwości.

Muszą tam być także informacje o nadzorującym budowę oraz organów administracyjnych. Na tablicy powinien zostać zamieszczony także numer pozwolenia na przeprowadzenie budowy. Sfery zagrożenia, typu wykopy lub miejsca zagrożone upadkiem przedmiotów z wysokości, muszą być ponadto oznaczone specjalnymi tablicami.

Najmniejszy wymiar strefy niebezpiecznej wyznacza 1/10 wysokości, a jakiej są w stanie spadać przedmioty, ale nie mniej niż sześć metrów. Odstępstwa są dopuszczalne na obszarach miejskich o zwartej zabudowie, ale wtedy należy stosować zabezpieczenia techniczne, które będą chronić przy spadaniu przedmiotów.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes