Jak się przygotować do remontu łazienki, jak najlepiej rozplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Umywalka
Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do urządzenia domowe pomieszczenie, mimo że zajmuje najmniejszą powierzchnię. Lecz jej kompletny remont wiąże się z kilkoma dniami prac i wydatkami co najmniej kilkunastu tysięcy. Sporą część wydatków będzie zajmowała sama robocizna, zwłaszcza jeśli na początku niezbędne będzie pozbycie się starych płytek, także nowe płytki będą kosztować sporo pieniędzy. Do tego dojdzie położenie wszystkich instalacji, zakup WC, umywalki i wanny, a także wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Wanna
Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Jeśli pozbiera się to wszystko, to faktycznie podana wcześniej suma wcale nie będzie bardzo wygórowana, a im pomieszczenie będzie większe, tym należy więcej środków na to zaplanować. Bardzo ważną sprawą przy planowaniu remontów łazienek będzie zatrudnienie solidnych fachowców, którzy to zrobią. Tu wielu ludzi robi duży błąd wybierając na przypadkowe, najtańsze znalezione osoby. Ryzyko przy tym jest takie, że tacy fachowcy mogą popsuć swoją pracę, dlatego też dużo lepszym wyjściem będzie poszukanie fachowców, którzy wszystko zrobią jak należy, nawet za nieco wyższą cenę.

Toaleta
Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie planowania remontu należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Płytki na podłogi i ściany powinny być dobrane do preferencji i wizji domowników, ale równocześnie należy dobrać ich wymiary do rozmiaru pomieszczenia.

Intryguje Cię ta kwestia? Kliknij ten odnośnik i przeczytaj, jak podchodzi do tego tematu inny autor w treści (http://www.skleposwietlenie.pl/1636-lampy-wentylatory) swojego wpisu!

Przy ustawianiu wszystkich urządzeń bardzo ważne jest, szczególnie w ciasnych pomieszczeniach, aby był łatwy dostęp do wszystkiego, jeśli do umywalki będzie trzeba się przeciskać pomiędzy ubikacją a pralką, to na pewno taka łazienka nie będzie praktyczna. W dobrze zaprojektowanych łazienkach bardzo się przydają najróżniejsze akcesoria łazienkowe, dzięki którym da się znacznie wygodnie funkcjonować (sprawdź więcej na stronie internetowej). Przykładowo przy małych dzieciach świetnie sprawdza się deska dębowa samoopadająca, którą można swobodnie puścić, a dzięki specjalnym amortyzatorom nie będzie ona głośno upadać (zajrzyj na stronę i dowiedz się więcej). Sklepy oferujące wyposażenie wnętrz są pełne tego typu sprzętów, więc jeśli ktoś ma możliwości, to warto się temu przyjrzeć w poszukiwaniu ciekawych inspiracji.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes