Jak stworzyć wnętrze, które będzie działało automatycznie? Czy jest to wykonalne?

inteligentny dom
Czy możliwe jest, by nasz dom myślał? Co potrzeba, żeby zamontować w naszym lokum taki ciąg inteligentnych instalacji? Do kogo dobrze jest się zwrócić oraz jakiego typu dokumenty musimy uzyskać? Czy jest to drogie? Czy rzeczywiście można mieć własny inteligentny pokój? Systemy inteligentne dają pełną automatyzację naszego wnętrza, i to na różnych płaszczyznach.

dużo pilotów
Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być na przykład instalacje grzewcze, chłodzenia albo wentylacji, jak również sterowanie oświetleniem, bramami albo innymi sprzętami silnikowymi. Możliwe jest także zarządzanie bezprzewodowymi urządzeniami dzięki bluetooth i GSM. Tego typu automatyzacja może zahaczać praktycznie każdy fragment instalacji elektrycznej. To znaczy, że prostym guzikiem jesteśmy w stanie uruchomić zraszacze na ogrodzie, zamknąć rolety zewnętrzne w oknach czy wyłączyć konkretne urządzenia AGD w domu.

Przez to będziemy w stanie zaoszczędzić dużo energii. W przypadku kosztów ogrzewania jest to mniej więcej 40%, zaś oświetlenia do 15%. Kiedy wybieramy tego typu instalacje to tak naprawdę nie jest konieczne by starać się o żadne dodatkowe zezwolenia czy papiery. Kwestia ta dotyczy tak remontowania domu, jak i budowy nowego. Wiadomo jednak, iż w przypadku budowy domu niezbędne jest otrzymanie pozwolenia, które uzupełnione jest o projekt instalacji elektrycznej.

Znajdujące się w tym miejscu uwagi z www to cenne źródło informacji – z pewnością Cię zaabsorbuje, ponieważ tyczy się tematyki przedstawionej w tym materiale.

Jest on bardzo potrzebny w przypadku montażu standardowej, jak i inteligentnej instalacji. Kiedy stawiamy nowy budynek mamy tak naprawdę dwa wyjścia. Interesujące informacje znajdują się tu: witryna www.

Po pierwsze, do takiego dokumentu o wydanie zezwolenia na budowę dodać trzeba projekt instalacji elektrycznej, a później trzeba przygotować projekt inteligentnej instalacji. W drugiej sytuacji do dokumentu o wydanie zgody na budowę powinniśmy dołączyć projekt instalacji, który bierze pod uwagę także inteligentne instalacje. Już podczas projektowania instalacji powinniśmy uwzględnić miejsce na jeszcze jeden przewód magistralny lub przewód sieci komputerowej. Urządzenia inteligentnej instalacji zasilane są napięciem, które odróżnia się parametrami od napięcia, jakie znajduje się w sieci energetycznej. Najczęściej komunikacja i zasilanie takich elementów odbywają się takimi samymi przewodami, dlatego instalację magistrali kładziemy się w pewnej odległości od tej elektrycznej.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes