Jak szybko założyć własną firmę.

przykładowa restauracja
Dużo młodych ludzi staje dziś przed ważną decyzją – czy powinni założyć własną firmę czy może podjąć pracę na etat. Obydwie możliwości mają zarówno wiele plusów jak i minusów. Swoja firma to nienormowany czas pracy, brak przełożonych i duże zyski w przypadku dobrego prowadzenia firmy. Praca na etat to pewny, stały zarobek, opłacone składki oraz 8 godzin dziennie w pracy.

przykładowe wnętrze firmy
Autor: La Citta Vita
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór jednej z możliwości zależy od kilku czynników i rzadko jest prosty. Unia Europejska wykłada spore pieniądze na zakładanie i rozwój nowych firm, co daje możliwość otwarcia firmy bez własnych środków. Rząd twierdzi, że zakładanie firmy jeszcze nigdy nie było tak proste i stara się nas przekonać że firmę w Polsce można dziś założyć w jednym okienku. Jakie są realia – każdy kto zakładał firmę dobrze wie. Mają się one nijak do tego, do czego starają się nas przekonać politycy.

Dużo z nas nie wie jak założyć firmę. Na szczęście w sieci znajdziemy dużo ciekawych informacji na ten temat. W serwisach tematycznych znajdziemy dużo porad, tekstów ustaw i innych informacji, które pomogą nam odnaleźć się w gąszczu ustaw. Teksty redagowane są przez profesjonalistów, możemy więc być pewni, że jakość informacji jest na najwyższym poziomie. Jeśli na przykład planujesz założenie spółki, to powinieneś koniecznie wejść na stronę X i zagłębić się w lekturze aktów prawnych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Napiszę kilka słów o założeniu sklepu. Konieczny jest lokal, odpowiednie pozwolenia, jak na przykład koncesja w przypadku, gdy chce się sprzedawać alkohol. Trzeba postarać się o dogodną umowę z hurtowniami i dostawcami. Przecież musisz skądś brać towar. Ważny jest sprzęt – odpowiednie meble, urządzenia fiskalne (więcej tu: urządzenia fiskalne marki Panasonic na lodówki, itd. Zadbajmy również o promocję naszego małego przedsiębiorstwa. Możliwości jest sporo. Przykładowe to: strona www, konto na portalu społecznościowym, ulotki, czy gazetki. Istotne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Doskonałym rozwiązaniem są kamery przemysłowe (zobacz więcej). Różne sytuacje bowiem zdarzają się w życiu. Nie uchroni nas to wprawdzie przed kradzieżą, ale pozwoli na ewentualne rozpoznanie winnych.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes