Jak urządzić nowoczesne biuro tak by skupić się na specjalizacji danej firmy, osobowości właścicieli oraz profilu jaki firma reprezentuje?

w biurze
Coraz więcej firm powierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz urządzenie swojego lokum tak aby biuro i firma miały swój charakter. Niejednokrotnie już pracodawca całkowicie zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na samopoczucie pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to przede wszystkim szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na niepowtarzalne wnętrza i ciekawe rozwiązania, które mają umilić czas spędzony w pracy.

w sali konferencyjnej
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Biuro powinno być wizytówką firmy. Urządzając nowoczesne biuro (kliknij i sprawdź) trzeba skupić się na specjalizacji danej firmy, charakterze pracujących oraz charakteru jaki firma przedstawia. Dziś możemy z pewnością wykreować biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro powinno robić przede wszystkim dobre wrażenie na klientach odwiedzających je. Dzięki przemyślanej aranżacji wnętrza, odzwierciedlającej charakter firmy, klienci z większą ochotą zaufają i skorzystają z waszych usług (na pewno okaże się przydatne: wizualizery do firmy). W nowoczesnym biurze ważni są pracownicy którzy tam pracują. Inaczej umeblujemy wnętrza dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a odmiennie dla księgowych czy prawników. Istotne jest, aby osoby pracujące tam, mogły identyfikować się z miejscem pracy. Przestrzeń winna pobudzać dodatnio do postępowania. Jasne przestrzenie z silnymi akcentami kolorystycznymi wprowadzają nowoczesny charakter i design. Urządzając biuro, trzeba pamiętać o tym, co ma sobą przedstawiać. Co innego jest potrzebne w salonie kosmetycznym a co innego w gabinecie lekarskim – . Odpowiednio urządzone biuro i firma to znakomita wizytówka.

Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to propozycja na nowoczesne biuro. Dominują tutaj monochromatyczne barwy: biały, czarny i szary. Odrobina energetycznej czerwieni dodaje całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może być ozdobiona strukturą naśladującą beton. Na jej tle możemy postawić oryginalne biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą malowaną farbą tablicową. Białe meble delikatnie wtopią się w tę wyszukaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie.Następną propozycją może być równie nowoczesne i designerskie biuro – sprawdź informacje – ale pachnące surową Skandynawią. Styl dobrany do pomalowanej na biało dębowej podłogi.

Do tego oryginalne, piękne schuttersy, kamienna ściana także w bieli. Jedna ściana może być przyozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Wystarczy jeden soczysty limonkowy akcent np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą gustowne dodatki: lampy, niepowtarzalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako silny akcent, możemy jedną ścianę zamalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa warstwa farby magnetycznej da nam powierzchnię, po której możemy pisać nie tylko kredą, lecz także przyczepiać magnesem kartki. Można wydzielić również kąt wypoczynkowy. Dwa miękkie fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Wiele osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes