Jak utrzymać klienta?

images
Już od jakiegoś czasu głośno jest o przeróżnych programach lojalnościowych czy motywacyjnych. Firmy nierzadko wykorzystują tego typu działania, ponieważ pozwalają na tworzenie dobrych relacji z klientami. Programy lojalnościowe implementowane są często, bo to proste i efektywne działanie.

Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Nagradzanie zakupów punktami, lub też możliwość dostania dużego rabatu lub prezentu po dokonaniu zakupów za daną kwotę w odpowiednim czasie – generuje to niejednokrotnie bardzo nieznaczne koszty, a efekty są często bardzo dobre.

Programy lojalnościowe, które proponowane są nam najczęściej skierowane są prosto do kupującego. To różnego rodzaju kolekcjonowanie punktów, ale również loterie, konkursy w punktach sprzedaży, konkursy smsowe itp. Często bierzemy w nich udział, ponieważ nie oczekuje się od nas ogromnego zaangażowania, ani dużych nakładów finansowych, a zyskać można całkiem sporo.

Dla kogo programy motywacyjne?

Programy motywacyjne (sprawdź mega ofertę programy lojalnościowe i motywacyjne-> zweryfikuj te opinie) to w pewnym sensie odmiana programów lojalnościowych, ale nie skierowana bezpośrednio do klienta. Dużo przedsiębiorstw zauważyło, że programy lojalnościowe można zastosować, niejako „do wewnątrz”, wciągnąć w nie zatrudnione osoby, dystrybutorów czy kontrahentów firmy.

praca
Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Tego rodzaju działania posiadają swoją nazwę – właśnie „programy motywacyjne”. Zazwyczaj programy te dają szansę na uzyskanie dodatkowej gratyfikacji za zrealizowanie konkretnych celów sprzedażowych. Niejednokrotnie wykorzystuje się w tym celu platformy ułatwiające gromadzenie punktów za osiągnięcie celów na indywidualnych kontach zatrudnionych. Po uzyskaniu określonej ich ilości można odebrać określoną premię – w postaci gotówki, kuponów lub innej. Sposób nagradzania pracowników zależy od tego, w jaki sposób zaplanowano program.

Warto sprawdzić różne programy lojalnościowe i programy motywacyjne. Jeśli zostaną prawidłowo zaplanowane i przeprowadzone umożliwią zwiększenie sprzedaży, ale nie tylko. Najważniejsze, co jest się w stanie uzyskać za pomocą takich programów to przywiązanie klientów czy kontrahentów do marki. A to jest dla firmy najważniejsze.

Źródło: Profill.com.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes