jak wybrać domenę?

Kupno walut przez internet
Czy moja firma powinna być obecna w internecie? Zastanawia się nad tym większość przedsiębiorców. Reakcja powinna być tylko jedna – oczywiście, że tak! W tych czasach to absolutnie prosta i oczywista kwestia, witryna w internecie to jedno z najważniejszych narzędzi reklamy dla przedsiębiorstwa. Poza informacjami o gałęzi działalności możemy tam zamieścić dane do kontaktu, ofertę, cennik i mnóstwo innego rodzaju, istotnych informacji.

Wielki łowca
Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Żeby można było założyć stronę w sieci naturalnie potrzebujemy domeny. Istotne jest aby była to albo nazwa firmy, albo domena w jakiś sposób opisująca działalność lub produkt przedsiębiorstwa. Naturalnie nie ma żadnych przeszkód, aby domena była dowolnym słowem, lecz przecież nie o to idzie. Domena ma być również pewnego rodzaju promocją, ma ułatwiać dotarcie do naszej firmy i poznanie oferty, a dzięki temu znalezienie nowych kontrahentów.

Żeby przekonać się czy dany adres jest wolny wykorzystać można sprawdzanie domen. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaki jest koszt interesującego nas adresu internetowego, czy w ogóle jest wolna, a jeśli nie, to kto jest właścicielem. Gdy uzyskamy tego rodzaju informacje będziemy mieli możliwość albo wykupić domenę natychmiast albo – propozycje – skontaktować się z jej właścicielem w celu przeprowadzenia rozmowy o odkupieniu jej.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wybierane są naturalnie domeny pl. Nie oznacza to, że inne adresy są gorsze, ale w naszym kraju jednak te nadal są najczęściej wybierane. Jeśli chcemy mieć klientów także poza granicami kraju świetnie zdadzą egzamin domeny eu czy com.

To nieważne czy będziemy mieć w adresie pl czy innego typu końcówkę i tak należy absolutnie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której część przedsiębiorców nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd. Adres serwisu internetowego to pierwszy nośnik informacji o niej z jakim ma kontakt potencjalny kontrahent. Powinien zatem spełniać swoje zadanie. Oczywiście, czasem adres, który dla nas byłby najbardziej pożądany zajmuje już na przykład konkurencyjna firma. Nie powinno to być jednak powodem do zmartwienia – być może da się w inny sposób tę domenę napisać? Jeśli to dwa słowa, to może z myślnikiem? A istnieje szansa, że da się ją wykupić. Nie traktujmy naszej domeny po macoszemu, powinniśmy zwracać na nią uwagę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes