Jak wybrać najbardziej solidną izolację termiczną? Co jest najważniejsze, na co należy zwrócić największą uwagę?

termoizolacje
Najlepsza izolacja termiczna to najlepiej dobrany materiał izolacyjny. Wielu twierdzi, że to takim materiałem jest wełna mineralna oraz styropian. Naturalnie, to znane i cenione izolacje, jednakże producenci, jak np. firma Velux, non stop rozwijają swoją ofertę, umożliwiając osiągnięcie lepszego wyboru.

termoizolacje
Autor: Baumit
Najbardziej nowoczesne izolacje termiczne (link do strony) odznaczają się przede wszystkim tym, iż posiadają lepsze parametry cieplne aniżeli typowe materiały. Widoczne jest już to w obrębie współczynnika przewodzenia ciepła, który w rutynowych ociepleniach wynosi – 0,031, a w nowoczesnych – 0,040 W/(m-k). Dzieje się tak z powodu równomiernego powiększenia gęstości. Po prostu, grubsze płyty mają zwartą strukturę, jednakowo jak te cienkie, stąd też ich parametry są dosyć zbliżone.

Ta konkretna, treściwa budowa (Poznaj produkty firma cleo) oznacza, iż izolacja jest w mniejszym stopniu nasiąkliwa i dużo bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Sprawia to, iż nie trzeba obawiać się jej przemoknięcia, jakby na przykład po przyklejeniu ocieplenia do ściany musielibyśmy na pewien czas wstrzymać prace. Ten materiał jest również bardzo dobry do wykorzystywania w podziemnych częściach budynku, oraz też w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze śniegiem albo z wodą. Izolacyjność tych płyt styropianowych polepszyło też stosowanie domieszki grafitu. Z drobnych, grafitowych cząstek tworzy się granulat, który z kolei zamienia się w srebrnoszare płyty. można go także scalać ze zwykłym granulatem styropianowym, tym samym tworząc płyty w szare kropki.

ocieplenie domu
Autor: Velux Polska
Źródło: Velux Polska
Te płyty, tworzone np. przez firmę Velux , charakteryzują się mniejszą gęstością, są także lżejsze niż styropianowe, równocześnie ich cieplne właściwości są lepsze. To powoduje, że jesteśmy w stanie użytkować cieńszą warstwę izolacji, dzięki czemu oszczędzamy surowiec, przy zachowaniu odpowiedniej izolacyjności przegród. W dodatku, grafitowe cząstki mogą odbijać promieniowanie cieplne, co także ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Wzmożenie odporności na promieniowanie UV to także wolniejsze starzenie się mieszkania. Te składniki powodują, iż nasz dom (zobacz również monitoring domowy) jest pod każdym względem lepiej zabezpieczony, a to nadzwyczaj istotne, bowiem oddziałuje na całkowitą jego trwałość.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes