Jak wygląda aktualna oferta ośrodka dermatologii?

ABC zabiegów wolumetrycznych
Współczesna kultura nadzwyczaj dużą uwagę przykłada do piękna i młodości. Powoli do lamusa odchodzi ideał wiekowego człowieka jako zenitu jego rozwoju. Na nieszczęście dzisiaj w wyższym stopniu liczy się wygląd zewnętrzny niż to co człek do przekazania. No cóż, takie czasy nadeszły. Najlepiej zilustrują to dane makroekonomiczne. Rynek kosmetyków w naszej ojczyźnie to jeden z prężniej rozwijający się segmentów gospodarki. W roku 2012 uzyskał on 2% skok (do dwudziestu miliardów złotych).

, tak jak te: . Są to kosmetyki wysoce sprofilowane przez co nie tanie. Jednocześnie poprzez przeróżnego rodzaju działania promocyjne ze strony ministra gospodarki są mocno promowane za granicą.

Niestety, nie zawsze maseczki i kremy pomogą. Niekiedy trzeba z naszymi problemami zgłosić się do dermatologa, a ten być może skieruje nas do lekarza medycyny estetycznej, aby wyeliminował on wszelkiego rodzaju niedoskonałości za pomocą zabiegów laserowych ingerujących w głębokie pokłady skóry (korzystam z tego).. W przychodni medycyny estetycznej możemy wyeliminować przy pomocy lasera frakcyjnego Palomar kłopoty ze skórą z tzw. pajączkami. Podobnie w centrum dermatologii estetycznej przy pomocy lasera Palomar likwidowane są wszelkiego typu blizny.

Zabiegi tego rodzaju muszą być realizowane przez kompetentnych doktorów dermatologów bądź lekarzy medycyny estetycznej, w żadnym wypadku nie w gabinecie kosmetycznym (pomimo iż w Polsce brak jest jednoznacznych przepisów które określałyby jakiego rodzaju zabiegi może przeprowadzać kosmetyczka, a jakie są zarezerwowane wyłącznie dla doktora dermatologa). Obecnie rynek usług medycyny dermatologicznej – podobnie jak rynek kosmetyczny – rozwija się niezwykle dynamicznie. Sugeruje się klientkom zachowanie zdrowego rozsądku jak i korzystanie w bardziej trudnych wypadkach z pomocy lekarza dermatologa. Każdy zabieg powinno się skonsultować ze swoim lekarzem, który pokieruje do specjalisty.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes