Jak wygląda sektor hotelowy w naszym kraju? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak wygląda tendencja na przyszłość?

Trzeba potwierdzić, że rok 2015 był faktycznie dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To zwłaszcza ważne, bo we wcześniejszych latach bywało z tym różnie. Po świetnym 2012 roku, w czasie którego miały miejsce w naszym kraju Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, branża hotelowa zaliczyła słabszy okres w latach 2013-2014. Spora część różnych obiektów, w lepszym oraz gorszym standardzie, zaliczyła w tamtym okresie pogorszenie wyników. Dopiero w poprzednim roku było lepiej, a to dzięki pokaźnemu wzrostowi obłożenia, a również długo oczekiwanej poprawie średniej ceny. Szczególnie pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, czyli przychód na dostępny pokój.

konferencja w hotelu

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com

Wzrósł on w ubiegłym roku o około dziesięć procent. Zauważalne jest to zwłaszcza w ekskluzywnych hotelach najlepszej klasy jak Binkowski hotel. W większości dużych polskich miast urósł popyt – jeśli chodzi o gości krajowych, lecz i zagranicznych.

Prezentowana na tej stronie kwestia jest dla Ciebie warta zainteresowania? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz zobacz oprócz tego więcej na temat (https://www.secretclient.com/)!

W odpowiedzi na ten rosnący popyt branża hotelowa w naszym kraju prężnie się rozwija i dopasowuje do wymagań rynku. W ostatnim czasie dosyć mocno wzrosła ilość oferowanych hoteli, gdyż oddawano do użytku średnio sto nowych hoteli. Przykładowo, na koniec 2014 roku działało już w naszym kraju około 2 500 hoteli, jakie oferują ponad sto dwadzieścia tysięcy pokoi. Wpływ na bardzo szybki rozwój takiego sektora ma z pewnością bardzo dobra kondycja polskiej gospodarki, szczególnie, iż znaczna część popytu kreowana jest przez gości w większości z segmentu biznesowego oraz korporacyjnego. Dlatego więc, jak wyraźnie dostrzegamy, tak ciekawe wyniki zawdzięczać można dalszemu rozwojowi sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zwłaszcza w takich miastach, jak Wrocław, Kraków czy Warszawa.

Stolica to z pewnością najbardziej pokaźny rynek hotelowy w naszym kraju i to pod różnym kątem, jednocześnie więc pod względem podaży pokoi hotelowych, ale i popytu na miejsca noclegowe. Jednocześnie w mniejszych niż Warszawa ośrodkach miejskich, dostrzegalny jest bardzo pozytywny trend. Dobrym przykładem są Kielce oraz wspomniany we wcześniejszym fragmencie Binkowski Hotel . Jeżeli tendencja zostanie utrzymana, to można być pewnym, iż w przyszłości będzie jeszcze bardziej korzystnie, a na pewno tak samo dobrze, jak teraz. Obserwując to co się dzieje, można właśnie tak przypuszczać.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes