W jaki sposób zorganizować biwak?

Co oznacza „dobry biwak”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była świetna atmosfera, czy ten, który był po mistrzowsku spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to ten, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim przypadku biwak, na jakim było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy zasady dobrej zbiórki.

Czy biwak kieruje się tymi samymi regułami? Czy przyszykowanie dobrego biwaku oznacza żmudną pracę dla jego realizatorów? Zależy od tego, jak ogromną ma się wprawę w szykowaniu biwaków, rajdów, itp. Po pierwsze przygotowując plan zajęć zostaw sobie określone zapasy czasowe – to pozwoli na wygospodarowanie odrobiny czasu wolnego pomiędzy zajęciami a także dużo wolności wieczorem i w nocy. Nie potrzeba będzie gonić materiału. Poza tym coś, czego nie można zaplanować – nastrój. Po udanym biwaku ogromnie dużo osób akcentuje, iż na biwaku panowała bardzo miła atmosfera, że nie było spięć a także scysji. Można na pewno próbować tworzyć nastrój, ale nikt nie zagwarantuje efektu. [

wysokiej jakości akcesoria

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko to zależy od doboru kadry i członków.

Kiedy będziesz zdania, że warto byłoby przeanalizować inny aspekt tej kwestii, kliknij tu oraz przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w witrynie.

I od wolnej woli dogadania się w niektórych tematach. I od różnych malutkich rzeczy, jakie zdają się zupełnie nienamacalne, a jednak. Tak jak na przykład nasz wspólny obiad. Co można uczynić, aby dać sobie szansę na zrobienie dobrego biwaku? Takiego, na którym wszystkim będzie z sobą dobrze, gdzie wszyscy czują się dobrze, gdzie jest czas na podniosłe zajęcia a także czas na trochę szaleństwa. Na pewno trzeba solidnie przemyśleć co to ma być. Czy biwak czysto integracyjny, czy raczej warsztaty szkoleniowe dla podharcmistrzów? Z góry uprzedzam, żadna z tych odmian w “czystym” wydaniu nie wyjdzie dobrze. Z obozu integracyjnego wyjedziemy umęczeni ciągłymi zabawami, tańcami jak też rozmowami, a z warsztatów szkoleniowych – wyczerpani, a może nawet znużeni.

Sztuka polega na tym, aby właściwie dobrać proporcje.

Jeśli chcesz zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do linka (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/sruby-wkrety-metalu-prety-gwintowane/) gdzie odnajdziesz wiele fascynujących danych, które dokładnie opisują temat.

Przegięcie w jedną ze stron powoduje zniechęcenie części członków drużyny. Trochę się pobawmy, jednakże nie zmarnujmy razem spędzonego czasu. Ważny jest solidny rynsztunek (śpiwory 4F – ). Gdy na biwak jedziemy rowerem, również odzież rowerowa 4F.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes