Jak zabezpieczyć firmę przed ryzykiem na rynku walutowym

spotkanie biznesowe w siedzibie firmy
Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni adresaci. Czym się charakteryzuje każda z definicji?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez właścicieli firm.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, więc system działania jest jak najbardziej oczywisty.

w firmie
Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Co najbardziej istotne, zapewnia firmom środki potrzebne do ich funkcjonowania. Z obserwacji wynika, że faktoring wspaniale się sprawdza i w czasach gdy firmy prosperują jak należy, kiedy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki, który ma zapewnić błyskawiczne wsparcie dynamicznego wzrostu firmy – jak i w sytuacjach gdy firmy mają problemy z utrzymaniem się na rynku. Warto zwrócić uwagę, iż faktoring to z założenia usługa dopasowywana do konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, w związku z powyższym szybciej można odpowiadać na problem. Podczas gdy (ciąg dalszy tego materiału- więcej w serwisie http://villamare.com.pl/) spora część instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć nerwowo, firma faktoringowa w związku, iż bazuje w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą sprawność, zwłaszcza w tych trudniejszych sytuacjach.

Upewnij się, że nasze odsyłacze (https://www.workservice.pl/praca/operator-wozka-widlowego/katowice/) prowadzą wyłącznie do wartościowych stron. Jeżeli ciekawią Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przekierują Cię do przydatnych witryn.

Klienci korzystający z faktoringu po prostu o wiele lepiej radzą sobie w trudnych czasach.

wykres walutowy
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Forfaiting natomiast polega na przeprowadzeniu operacji rozliczeniowej i realizowany jest przez zakup należności terminowych występujących jako weksle z jednoczesnym wyłączeniem prawa regresu w stosunku do odstępującego. Bazuje na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków finansowych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do uiszczenia ustalonej ceny z góry. Jest metodą finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring obejmuje rynek krajowy, jak zagraniczny.

Obie operacje rozliczeniowe służą jednej sprawie – utrzymaniu płynności finansowej i zwiększeniu bezpieczeństwa obrotu. A to kwestia najbardziej istotna, albowiem firmowe konto oszczędnościowe służy zabezpieczaniu na wypadek konieczności skorzystania z faktoringu lub forfaitingu.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes