Jak zadbać o wspinaczkę w przystosowanych okolicznościach?

Wspinaczka górska
Niebezpieczne sporty niemal zawsze wiążą się ze znacznym zagrożeniem. Wypady w góry to znaczne wyzwanie także dla alpinisty z wieloletnią praktyką. Nie w każdej sytuacji jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkie sytuacje.

polecany serwis
Autor: Jeff Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można się domyślić, w terenach górzystych warunki pogodowe zmieniają się diametralnie. Biorąc to pod uwagę nasz plecak powinien być rozsądnie spakowany. Producent The North Face (w temacie) bardzo dobrze wie, czego nie może zbraknąć. Na stronie w sieci możemy wyszukać mnóstwo ciekawych rzeczy, które pomogą we wspinaczce lub prostszej trasie. Zróbmy zatem spis produktów, o których nie można zapomnieć.

Wspinaczka górska za każdym razem wiąże się z ryzykiem, więc trzeba sprawdzać warunki atmosferyczne. Nie każdy ma przy sobie detektor (sprawdź więcej) lawinowy na wyposażeniu, ale te informacje znajdziemy w sieci, pod numerem GOPR oraz w bacówkach. W bagażu musi być termiczna kurtka, napój izotoniczny, coś do zaspokojenia głodu, koc, potrzebne leki, sprawny telefon. Powinno się mieć w pamięci, że brak rozsądku może zakończyć się bardzo źle dla samego podróżnika. Musimy zatem dbać o siebie.

wspinaczka górska
Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
Polary The North Face doskonale nadają się zarówno na chłodne pory roku, jak i na cieplejsze miesiące. Nie zawsze warunki atmosferyczne pozwolą na niezbyt grubą odzież w lipcu. Gdy zależy nam na jakościowych materiałach, przejrzyjmy co nieco na temat np. kurtek z membraną. Dzisiaj nietrudno jest zdobyć odpowiednią odzież. Dobierzmy obuwie. W górach nie należy poruszać się w zwykłych sportowych butach. Dobrze zaprojektowana podeszwa uprzyjemni nam chodzenie po skałkach. Gdzie je dostaniemy? W dobrych sklepach z odzieżą sportową. Przyrząd taki jak detektor lawinowy, kieszonkowa stacja pogodowa oraz podobne nie zawsze są wymagane. Nie wolno jednak wejść w góry bez świadomości na temat obecnej sytuacji na szczytach. W przypadku niebezpiecznych wydarzeń, sprzęt poda informacje w odpowiednim momencie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes