Jak zaplanować odpowiednio wyjazd na wakacje, zalety coraz bardziej popularnych ofert last minute.

wakacje w grecji
Jak co roku zbliżające się wakacje powodują, że bardzo dużo ludzi zaczyna planowanie swojego urlopu. Niektórzy biorą się za to nawet pół roku wcześniej, przeważnie korzystając z tak popularnych obecnie ofert first minute. Większość osób z najróżniejszych przyczyn jednak nie będzie się decydowała na takie rozwiązanie, z reguły nie mając jeszcze sprecyzowanych planów urlopowych, albo nie wiedząc, w jakim terminie dostaną wolne w pracy.

Kreata - wakacje last minute
Autor: Alessandro Bonvini
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze inni z kolei do samego końca nie kupują żadnych wyjazdów, czekając na atrakcyjne propozycje last minute. Jest to niekiedy nieco ryzykowna decyzja, bo albo może nic się nie uda znaleźć, albo ceny okażą się wyższe niż zamierzało się wydać, ale czasem można trafić na naprawdę interesujące propozycje. Wyjazdy last minute są od kilku lat dość popularne, zależnie od okresu czasu może ich być więcej albo – dalsze informacje – mniej. Biura podróży najczęściej kupują noclegi i miejsca w samolocie w pakietach, licząc, że uda się wszystko sprzedać. Jeśli z jakiś powodów plany nie zostaną zrealizowane i na kilkadziesiąt godzin przed terminem imprezy pozostaną wolne miejsca, to dużo bardziej będzie się opłacać sprzedać taką wycieczkę w niższej cenie, niż pozostawić puste miejsca.

Jak może się jednak okazać, na kreta last minute będzie polowało dość dużo turystów, zamierzających zaoszczędzić całkiem sporą kwotę na całości. A czasami da się przyoszczędzić naprawdę niemałe kwoty, szczególnie w przypadku wyjazdów nieco droższych lub w odleglejsze, mniej popularne miejsca.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link – znajdziesz tam wiele użytecznych informacji.

Czasami mogą się na przykład trafić złote piaski last minute tańsze nawet o pięćdziesiąt procent, więc w cenie pojedynczego wylotu można spędzić fantastyczny urlop z najbliższą osobą (zobacz: Złote Piaski – last minute).

Greckie miasteczko
Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak taka możliwość nie jest dla każdego – przede wszystkim należy być odpowiednio elastycznym, bo niestety nie da się zaplanować, jakie propozycje się pojawią danego dnia. Trzeba być w pełni gotowym na to, że niekiedy na spakowanie się i dojazd na miejsce wyjazdu będzie zaledwie kilka godzin, a normą jest to, że tego czasu będzie dzień lub dwa. Oprócz tego nie można się nastawiać na jakieś konkretne miejsce, bo również do ostatniej chwili nie wiadomo, co się trafi.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes