Jak zmienić wizerunek swojego samochodu bez potrzeby jego wymiany?

Auto to zazwyczaj poważna inwestycja, w związku z tym pragniemy aby wszystko funkcjonowało sprawnie przez jak najdłuższy okres. Nie ma w tym dlatego niczego dziwnego, że wizerunek pojazdu może przestać się nam podobać. Jeżeli chcemy w jakiś sposób go zmienić, nie musimy od razu kupować nowy, ponieważ na rynku istnieją firmy, które wspomogą nas w zmianie prezentowania się auta bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Jak zmienić auto przy użyciu naklejek?

reklama na autobusie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim możemy okleić szyby. Po takim kroku karoseria wygląda dużo korzystniej. Nasuwa się pytanie, czy tego typu zabieg jest legalny. Jeśli właściciel samochodu ma taką ochotę, jak najbardziej może to zrobić. Są jednak wytyczne, których należy trzymać. Czołowa szyba musi mieć przepuszczalność 75%. Z kolei boczne – 70%. Nie ma konkretnych wymagań co do reszty szyb. Jeżeli przepuszczalność jest niższa, auto nie przejdzie przeglądu. Można także otrzymać karę od policji podczas kontroli drogowej.

Początkowo jest poproszenie właściciela o odklejenie folii – kiedy się nie zgadza otrzymuje mandat, a dodatkowo może mu zostać zabrany dowód rejestracyjny. Całkowicie zabronione jest przyklejenie folii lustrzanych, które mogą oślepić pozostałych kierowców i prowadzić do kolizji. Ten element zmiany wizerunku pojazdu ma swoich zwolenników i przeciwników. Zdecydowanie dużą zaletą jest fakt, że za pomocą folii samochód (stacja kontroli pojazdów wrocław) wolniej nagrzewa się podczas wysokich temperatur, natomiast zimą wolniej traci ciepło. Dodatkowo jest to doskonała ochrona przed kradzieżą, ponieważ zupełnie nie widać, co jest wewnątrz. Oprócz tego można także zainstalować w folie antywłamaniowe, które uniemożliwiają rozbicie szyb. Następną metodą zmiany wyglądu samochodu jest zmiana jego koloru przy pomocy folii. Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że nie jest ono przeprowadzane na stałe i w dowolnej chwili możemy wymienić kolor albo wrócić do bazowego.

Dodatkowo folia jest traktowana jako swoistą ochronę lakieru. W ofertach dostępne są przeróżne wykończenia i barwy. Jeżeli wymianę przeprowadzi fachowa firma, będzie ona praktycznie niewidoczna. Oferty można bezproblemowo znaleźć w Internecie, wystarczy określić jakie miasto nas interesuje (np. oklejanie samochodów Wrocław) i sprawdzić rekomendacje innych klientów oraz upewnić się, że użyte folie będą naprawdę dobrych marek, przykładem, na który należałoby zwrócić uwagę, jest oferta .
Posiadanie auta przez wiele lat, może sprawić, że jego wizerunek nam się zwyczajnie opatrzy. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest oklejenie go. Jest to zdecydowanie tańszy sposób na zmianę wyglądu, niż kupowanie nowego pojazdu. W dodatku kolor i wykończenie możemy wymieniać, kiedy tylko chcemy.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes