Jaką miejscowość wybrać na wypoczynek nad naszym morzem?

Tak naprawdę do wakacji zostało naprawdę trochę czasu, mimo wszystko już w tej chwili ogromnie dużo osób planuje, gdzie je spędzić. Pomimo wszystko nieprawdopodobnie chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, łącznie z Mierzeją Wiślaną.

Decydując się na polskie morze większość turystów stawia na spore ośrodki turystyczne. Nie brakuje jednak osób, które wolą małe miejscowości, w których nie ma naprawdęwielu turystów, jest tylko cisza i spokój. Jedną z takich możliwości jest znajdujący się na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak wspaniała nazwa tego ciekawego miejsca? Otóż miejscowość położona jest na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest miejscem o bardzo długiej historii, pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnio miejscowość ta jest bardzo chętnie zwiedzana przez turystów z całego kraju. Liczy mimo wszystko tysiąc określonych mieszkańców, pomimo to jest dobrze przygotowana na przyjęcie przybywających tu ludzi, na których oczekują kwatery Jantar. Oferowane kwatery Jantar to nie jedyna możliwość skorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest niezwykle rozbudowana. Pełną ofertę znajdziesz pod linkiem Ruszaj w Polskę.

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wcześniej powiedziano, Jantar jest miejscowością bardzo małą. Kiedy skończy się sezon życie praktycznie w niej zamiera. Jednak latem jest tu sporo życia. Na turystów czeka nie tylko bogata baza noclegowa, ale też liczne punkty gastronomiczne, chronione kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści będą w stanie skorzystać z pływalni, która jest kryta. Można odpoczywać nie tylko na pięknej, pokrytej złotym piaskiem plaży.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresowały Cię zawarte tu wiadomości, to na pewno bieżąca notka (https://naturalhotel.pl/atrakcje) na ów temat również Cię przyciągnie. Przeczytaj tekst na ten temat.

Jantar otaczają piękne lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla grzybiarzy. Na turystów czeka też kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się niezwykle dużąpotężną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze z pewnością nie dopadnie nas nuda.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes