Jaki domek postawić na rekreacyjnej działce w górach? Co będzie tu dobry wyborem?

Wreszcie kupiliśmy naszą wymarzoną działkę w górach. Zgodnie z naszymi planami ma być odskocznią od życia w mieście, w jakim niestety wciąż musimy mieszkać ze względu na pracę. Natomiast jest ona na tyle blisko, że można spędzać tam każdy weekend. W związku z tym warto rozejrzeć się za jakimś projektem domku, jaki niekoniecznie musi być specjalnie dużych rozmiarów, jednak musi spełniać swoje główne funkcje, a przy tym ładnie komponować się z górskim otoczeniem. Co jest w tym wypadku najlepsze?

Dobrym pomysłem okażą się domy z drewna. Drewno jest surowcem świetnie prezentującym się w naturalnym otoczeniu. Przecież nikt chyba nie wyobraża sobie stawiać tego typu domu w mieście, natomiast w zielonej okolicy z pięknym widokiem na teren górzysty to niemal idealne połączenie. Na pewno zanim zdecydowaliśmy się na ten kawałek ziemi, który miał być naszym miejscem relaksu oraz odskocznią od codziennych obowiązków, mieliśmy wizję przyjemnych wieczorów oraz poranków spędzonych na tarasie domu. Smakowita, gorąca kawa wypijana rano w takim miejscu będzie czymś bardzo przyjemnym.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj (http://c-l.pl/zelkoty-topcoty/) o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Na nasze szczęście wiele z projektów tego typu budynków uwzględnia tarasy drewniane, które nawet dodają uroku takiemu budynkowi. Niektóre z tego typu koncepcji mają taras, który posiada możliwość zamykania takiej przestrzeni, na przykład na wypadek kiepskiej pogody, co jest dość uniwersalnym rozwiązaniem; por. . Dobrze jest coś takiego przemyśleć.

taras

Autor: Juan de Dios Santander Vela
Źródło: http://www.flickr.com

Zastanawiając się nad tym, jak drewniany dom zniesie przeróżne warunki atmosferyczne trzeba pamiętać o tym, iż elewacje drewniane, są może bardziej wymagające w utrzymaniu, natomiast cały nasz wysiłek włożony w utrzymanie ich w doskonałym stanie bez wątpienia się zwróci. Oczywiście ten surowiec trzeba zabezpieczać, ochraniać przed szkodnikami, impregnować. Jednak dziś jest tak dużo świetnych, wszechstronnych produktów na rynku, iż najczęściej można już za sprawą pojedynczego zabiegu osiągnąć bardzo dobry efekt.

Oprócz tego drewno jest świetnym izolatorem, dającym lepszy komfort ciepła.

Namawiamy Cię do przejrzenia nowego postu na zbliżony temat – w nim znajdziesz dodatkowe wiadomości. Więc idź do serwisu opakowania z kartonu i ciesz się tym.

Oczywiście ogrzewanie w zimniejsze dni jest potrzebne, jednak ze względu na małą powierzchnię domku, kominek na drewno w centralnej części domu powinien pełnił doskonale swoją rolę. Kanały, jakie rozprowadzą ciepłe powietrze po całym domu, uzupełnią doskonale całość instalacji.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes