Jakie drzwi wewnętrzne będą najlepsze

Drzwi wewnętrzne - sypialnia
Drzwi wewnętrzne są integralną częścią każdego mieszkania. Idealnie tłumią dźwięki, pilnują naszej intymności oraz chronią przed niechcianymi intruzami. Mają również wymiar designerski – optymalnie dobrane dodają wnętrzom uroku.

Bogaty wybór drzwi
Drzwi wewnętrzne - sypialnia
Autor: star5112

Jest masa modeli drzwi montowanych w domach oraz mieszkaniach. Często nabywane są drzwi uchylne. Na rynku występuje bardzo dużo ich różnorodnych modeli. Można zakupić np. drzwi uchylne pełne, przeszklone, szklane, drewniane, z tworzyw sztucznych. Od klienta zależy także sposób ich użytkowania. Można bowiem nabyć drzwi – (zobacz drzwi wewnętrzne w stylu angielskim) uchylne jednoskrzydłowe, które otwierają się tylko w jedną stronę oraz drzwi uchylne dwuskrzydłowe. Ten model wymaga dużo więcej powierzchni, gdyż otwiera się z obu stron.

Drzwi wewnętrzne niejedno mają imięDrzwi wewnętrzne możemy również sklasyfikować biorąc za przesłankę odmianę zakończenia krawędzi. W tym przypadku dzielimy je na przylgowe i bezprzylgowe. Pierwszy model charakteryzuje się tym, iż posiada wycięte krawędzie, aby odpowiednio mieścić się w ościeżnicy. Z kolei drugi rodzaj wtapia się w ościeżnicę, stąd wycięcia krawędzi są zbędne. Tajemniczo brzmiąca ościeżnica to nic innego jak rama w obwodzie której instalowane są drzwi. Zwykle nazywamy ją futryną.

drzwi

Drzwi wewnętrzne można sklasyfikować jeszcze ze względu na strukturę skrzydeł. Wyróżnia się w tym przypadku drzwi płytowe i płycinowe. jeżeli jako wyznacznik obierzemy zajmowaną powierzchnię drzwi będą dzielić się na: składane (dzielą się na parę części), harmonijkowe zmniejszają się w ościeżnicy jak harmonijka) a także przesuwne (po otwarciu chowają się w ścianie lub nasuwają się na nią).

Drzwi chowane w ścianę
Nie każde lokum posiada taką przestrzeń, aby można było w nim bez problemu umieścić drzwi uchylne. W tej sytuacji bezcenne okazują się być systemy przesuwne. Dzięki nim w mieszkaniu mogą zagościć drzwi przesuwane, które przy otwieraniu chowają się w ścianie lub najeżdżają na nią. Systemy przesuwne to rewelacyjny sposób na oszczędzenie wolnego miejsca.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes