Jakie istnieją formy szkoleń? Jakiego rodzaju kursy są bardziej dla nas właściwe? Jaki mamy wybór?

Wiele osób dochodzi do tego momentu w swojej karierze, iż nie wie, co czynić dalej. To tak zwane “wypalenie zawodowe” jest niekiedy dość poważne, gdyż powoduje, iż ciężko nam wykonywać zadania, które wcześniej robiliśmy dość automatycznie. To wreszcie sytuacja, kiedy przerażają nas inne powinności, gdyż czujemy się przyblokowani. W jaki sposób sobie z czymś takim radzić?

Najlepszym na to sposobem będzie skorzystanie z licznych szkoleń, które oferują różnego rodzaju firmy, przykładowo dość powszechnie organizowane szkolenie miękkie, z ich pomocą możemy odblokować się na nowo, by móc osiągać nowe sukcesy.

Do wyboru są różnego rodzaju kursy, zależnie zaś od tego, czym się zajmujemy możemy je podzielić na szkolenia miękkie oraz twarde. Do szkoleń miękkich zaliczyć można te, jakie są związane z pracowaniem w grupie ludzi, umiejętnością radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, motywowaniem siebie i zdobywaniem nowych klientów. Charakteryzują się głównie tym, iż rozwijają kompetencje psychologiczne osób zatrudnionych, więc pozwalają na lepsze wykonywanie obowiązków służbowych. Ma to wpływ oczywiście na większe zyski firmy.

dwóch szkoleniowców

Autor: Open Data Institute Knowledge for Everyone
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, przez wzgląd na to, iż firm szkoleniowych kształcących w zakresie umiejętności miękkich jest więcej aniżeli twardych, panuje tu spora konkurencja.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź gruz teraz, tutaj jest coś, co najprawdopodobniej także Ci się spodoba.

Dlatego też różne są ceny, a jakość wciąż coraz większa. Tym bardziej, iż istnieją również szkolenia dla trenerów (więcej w tym temacie), którzy wykładają na tych szkoleniach, dlatego też prezentowana przez nich jakość jest na stale wyższym poziomie. Trenerzy więc, żeby sprostać wymaganiom rynku wciąż są zmuszeni pracować na ulepszeniem prezentacji, dzięki temu mogą ją dostosować do poziomu odbiorców, zakresu ich wiedzy oraz sprawowanych zadań w firmie. Na zajęciach tego typu wykorzystywane są najróżniejsze techniki, ćwiczenia aktywizujące, które sprawiają, iż szkolenie jest ciekawe, lecz również efektywne.

Szkolenia twarde zaś przeznaczone są dla wąskiego grona osób, a wiążą się ze zdobywaniem ścisłej wiedzy merytorycznej. Najczęściej trwają dłużej, a gdy się kończą uprawniają do wykonywania dodatkowych zadań, co poświadcza otrzymany certyfikat albo zaświadczenie. Szkoleniowcy techniczni to najczęściej osoby, jakie posiadają solidną i wszechstronną wiedzę. Potrafią zastosować w czasie szkoleń interesujące metody, przykładowo gry symulacyjne (więcej w artykule).

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes