Jakie mamy znane zabiegi, które polepszą wygląd naszych ciał? Które warto wymienić w poniższym artykule?

Czasem, żeby poprawić własny wygląd trzeba skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Nie wystarczą już naturalne sposoby, kremy albo inne preparaty pielęgnacyjne. Po prostu jeśli chcemy być bardziej atrakcyjni musimy podjąć bardziej zdecydowane działania. Istnieje parę powszechnie znanych zabiegów, tutaj omówimy niektóre.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to coraz bardziej popularny zabieg na pozbycie się zmarszczek,a w konsekwencji na polepszenie wyglądu . Tego typu zabieg jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem odmładzającym, czasami robiony jest także lifting (wybierz lifting we Wrocławiu) brzucha albo piersi, jednak troszkę rzadziej. Inaczej niż w przypadku innychrozwiązań nieoperacyjnych, lifting działa na głębokie zmarszczki, duże fałdy skóry, dlatego efekty widoczne są dłużej – mniej więcej 10 lat. Zabiegi nieinwazyjne musimy powtarzać częściej, nie dają więc takich samych efektów jak inwazyjny lifting – hiperłącze do strony -. Kolejnym popularnym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jedno z działań fizjoterapeutycznych.

Z pomocą specjalistycznych urządzeń usprawnianie jest krążenie limfy. Ta substancja to płyn występujący w tkankach, który wpływa do naczyń chłonnych, tworzących układ naczyń limfatycznych. Tym sposobem możemy zapobiec różnym schorzeniom, które wynikają z obrzęków zastoinowych albo zapalnych. Tempo masażu jest dosyć wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów na minutę, natomiast stosowane ruchy wykonywane są płynnie oraz delikatnie. Zabiegi takie mogą być przeprowadzane nawet do kilu razy w ciągu dnia. Wiele ludzi narzeka na własny brzuch, doskonałe są wtedy specjalne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Mowa tu o odsysaniu tłuszczu (więcej na temat zabiegu).

To zabieg chirurgiczny, polega na wpuszczeniu przez nacięcia na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która łączy się z urządzeniem ssącym, które robi podciśnienie. Podczas jednego zabiegu często odsysa się 2-3 litry tkanki tłuszczowej. Jest to metoda bardzo skuteczna, ale niestety najbardziej inwazyjna.

Rozwiązaniem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. Podczas zabiegu pod skórę też wprowadza się poprzez maleńkie nacięcia kaniulę, ale ze światłowodem, wytwarza ona wiązkę laserową i niszczy komórki tłuszczu. Przez to uwalniany jest tłuszcz do części międzykomórkowej. Rozbieżność pomiędzy liposukcją a lipolizą jest dość duża, gdyż oddzielonego w przypadku tej drugiej metody tłuszczu nie ma potrzeby ściągać. Zostaje on usunięty z ciała poprzez wątrobę i nerki.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes