Jakie są najwspanialsze miejsca na aktywne spędzenie długiego weekendu?

images
Weekend majowy to dla wielu Polaków ulubiony okres na pierwszy dłuższy wypoczynek. Jeśli aura nie zawiedzie, warto spędzić te parę majowych dni na świeżym powietrzu, z daleka od ruchliwego miasta i codziennych zmartwień. Wybierając się na weekend warto rozważyć kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Ponieważ mamy do dyspozycji tylko parę dni wolnych, chyba nie należy marnować zbyt wiele czasu w samochodzie. Po drugie musimy ustalić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona weekendowymi turystami.

Serwis internetowy Jednak coraz ciężej wybrać ciche miejsce na [TAG=wypoczynek
Źródło: flickr.com

. Większość atrakcyjnych miejscowości, takich jak Szklarska Poręba, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tego powodu warto udać się do mniej obleganej miejscowości. Przykładowo do spędzenia aktywnego weekendu w górach, nie trzeba nikogo przekonywać, ale zamiast do przepełnionego Zakopca, można pojechać choćby w Góry [uprząż wspinaczkowa] Stołowe. Jest to obszar obfitujący w ciekawe trasy i malownicze widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z maluchami, docenimy na pewno możliwość zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.

Stosunkowo niedaleko od Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – fantastyczny rejon dla fanów rowerów. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada gratka nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy pięknych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele oryginalnych plenerów wartych utrwalenia na fotografii. Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli udajemy się w mniej oblegane rejony, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych pokoi. Stąd też noclegi koniaków domek całoroczny na weekend majowy trzeba bukować z wyprzedzeniem.
Weekend majowy we dwoje (przjedź) warto natomiast spędzić za granicą. Wcale nie trzeba jechać zbyt daleko, żeby spędzić miło czas. Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają wolnego w tym czasie, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach turystycznych. Szczególnie polecamy bogaty w atrakcje weekend majowy w Pradze. To wyjątkowo niepowtarzalne europejskie miasto, znajduje się dosyć niedaleko do Wrocławia, więc koszty przejazdu nie będą zbyt wysokie, natomiast nie starczy nam czasu, by poznać wszystkie uroki tego niezwykłego miasta.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes