Jakie są poszczególne etapy stawiania domu? W jaki sposób można trochę obniżyć koszty? Co warto sprawdzić samemu?

Budowa domu to długo trwający oraz zajmujący proces. Na pewno jest on dla osób wytrwałych. Jak to dokładnie wygląda? Jak przedstawiają się poszczególne etapy prac?

Po pierwsze zakup działki. To już ważna decyzja odnośnie lokalizacji, choć i ona z reguły podyktowana jest raczej finansami. Działki w mieście i bliżej centrum na pewno kosztują sporo. Po kupieniu działki zaczynają się wszystkie formalności. Należy sprawdzić zapisy odnośnie zagospodarowania terenu, jakie w tym miejscu obowiązują jak również nabyć projekt domu lub zlecić jego zrobienie.

obróbka blachy

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-prasa.pl
Ta pierwsza opcja jest rzecz jasna tańsza. Musimy dopilnować wszelkich formalności u notariusza, załatwić podłączenie przyłączy. Musimy też wszelkie konieczne dokumenty złożyć do urzędu, aby zgłosić to, że będziemy postawić dom. Jeśli przez miesiąc nie będzie żadnych sprzeciwów to możemy zaczynać budowę.

Należy sprawdzić dokładnie kosztorys wszystkich prac oraz materiałów. Może się bowiem okazać, że koszty te są w celowy sposób zawyżone, a my możemy kupić tańsze przykładowo blachy kawałkowe w niskiej cenie. Dobrze jest sprawdzić asortyment pobliskich hurtowni z rzeczami budowlanymi oraz porównać na przykład w jakiej cenie są kątowniki stalowe. Możemy poszukać informacji w internecie, tam także swoje wyroby oferuje wiele firm, jak też wiele osób poleca konkretne miejsca z tanimi wyrobami. Na pewno można sprawdzić hurtownie stali jak również porównać ceny chociażby za pręty (klikaj) ciągnione pod tym adresem, jak takich potrzebujemy do budowy domu. Wiadomym jest, że wszystkiego dokładnie nie damy rady sprawdzić, jednak dobrze skontrolować choć te najdroższe wydatki oraz sprawdzić je ze stanem rzeczywistym.

By wybudować domek w stanie surowym otwartym trzeba zająć się ogrodzeniem działki, wytyczeniem terenu budynku na działce oraz zrobieniem fundamentów – Później ekipa budowlana stawia ściany, komin, wykonywane są stropy budynku jak również układa sie dach na więźbie dachowej. Następnie potrzebna jest instalacja wewnętrzna oraz kładzie się tynki przykrywające ściany. Po każdym z etapów musi nastąpić kontrola jak również odbiór robót. To gwarancja, iż praca została wykonana poprawnie. Można także powoli wyrównywać i porządkować teren wokół domu. Po tych wszystkich rzeczach zostaje jeszcze mnóstwo prac do wykonania w środku. Taki skrócony powyższy przebieg prac już wskazuje na to jak dużo pracy i formalności potrzeba, aby postawić dom. Jak wgłębimy się w to dokładnie to jest tego o wiele więcej. Jest to z pewnością przedsięwzięcie dla osób o dużej wytrwałości.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes