Jakie składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych muszą płacić właściciele firm?

dokumenty
Rozpoczynając własną firmę, każdy decydujący się na taki krok bierze na siebie konkretne obowiązki. Do obowiązków tych zalicza się przede wszystkim konieczność odprowadzania składek do ZUS.

pieniądze
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
ZUS przedsiębiorców to najbardziej istotny obowiązek każdego przedsiębiorcy (zus przedsiębiorców). Składki ZUS są inne w zależności od tego, czy dopiero dopiero zakładamy własną działalność, czy też istnieje ona od pewnego czasu. ZUS przedsiębiorców, którzy właśnie rozpoczynają swoją działalność jest niższy, wyższe składki ZUS muszą płacić firmy >> Villa Mare, które funkcjonują już od jakiegoś czasu. Niezależnie jednak od tego, czy działalność dopiero zakładamy, czy też kontynuujemy musimy odprowadzać składki na ubezpieczenie mienia ruchomego rentowe, emerytalne, wypadkowe oraz zdrowotne. Każdy prowadzący własną firmę ma prawo zdecydować jedynie, czy zamierza opłacać składkę chorobową. W sytuacji osób, które aktualnie rozpoczynają prowadzenie własnego biznesu mniejsza wysokość składek obowiązująca jest przez okres dwudziestu czterech miesięcy od rozpoczęcia działalności. Przywilej ten nie dotyczy artystów, twórców, osób, które są wspólnikami jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz osób, które są wspólnikami spółki komandytowej, partnerskiej lub jawnej (jak wysokie są skladki zus).

praca
Autor: TAHRD NTNU
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój każdego przedsiębiorstwa wymaga od właściciela inwestycji finansowych. Co jednak mają zrobić ci, którzy nie mają wystarczająco dużych środków, by zainwestować w powiększanie firmy. Otóż wyjściem jest skorzystanie z dotacji dla firm. Dotacje dla firm 2016 można uzyskać chociażby z dotacji , które mają charakter unijny. Nim jednak dotacje dla firm 2016 będą rozdzielone pomiędzy konkretne ubiegające się o ich otrzymanie firmy, firmy te powinny złożyć właściwe wnioski (CenaBiznesu). Na tego typu dotacje mogą liczyć zarówno już istniejące na rynku firmy, jak również firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Na otrzymanie dotacji mają szanse firmy rozmaitej wielkości. O ich przyznanie mogą się ubiegać zarówno posiadacze niewielkich, średnich oraz mikro przedsiębiorstw. Lepiej rozpatrywane są wnioski przedsiębiorstw, które zobowiążą się do zatrudnienia chociaż kilku pracowników na podstawie umowy o pracę. Nie jest to warunek konieczny, ale dobrze widziany. Jego spełnienie to gwarancja, że szanse określonej firmy na przyznanie dotacji istotnie rosną.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes