Grzejniki łazienkowe – jakie wybrać?

grzejnik elektryczny
Po remoncie łazienki przydałby się ostatni szlif i dodatki. Może się wydawać, że trudności przysporzy wybór umywalki, płytek, lamp, ale czy nie zapomnieliśmy o grzejniku? W jaki sposób dopasować grzejnik do łazienki, jak go znaleźć i czym się musi się wyróżnić?

grzejnik elektryczny
Autor: Zehnder
Źródło: Zehnder

Tak samo jak grzejniki pokojowe, kaloryfery montowane w łazience są w różnorakich odmianach i kształtach. W przeciwieństwie jednak do tradycyjnych kaloryferów opierają się na wielu – nowoczesnych – systemach. Czy warto wybrać zupełnie inne grzejniki?

Ogrzewanie na wodęKaloryfery są w stanie śmiało zastępować typowe grzejniki elektryczne łazienkowe i zupełnie tak samo montuje się je do centralnego ogrzewania. Zasada funkcjonowania jest bardzo prosta – woda w kaloryferze, przekazuje energię na zewnątrz, ogrzewając całą łazienkę. Grzejniki wodne miwają jeden poważny mankament. Dają ciepło tylko i wyłącznie w zimie, w związku z czym, nie będziemy mogli dogrzać łazienki wedle własnego uznania.

Grzejniki wodno-elektryczneJeśli chodzi o grzejniki wodno-elektryczne montaż jest identyczne. Rozbieżność tkwi w sposobie ogrzewania wody. W kolektorze wmontowana jest grzałka na prąd. Pomaga ona w ogrzewaniu łazienki w ciągu całego roku. Kupując grzałkę później, należy wiedzieć, aby moc była mniejsza od mocy całego grzejnika chociaż o 100–150 W.

łazienki, umywalki, wanny
Ogrzewanie elektryczne w łazience
Kaloryfery zasilane na prąd mają dosyć małą moc i nie służą niestety do ogrzania łazienki. W dodatku też zwykle używane są jako suszarki lub urządzenia do dogrzania np. garderoby. Ich montaż jest niezwykle prosty, zupełnie jak używanie. Da się powiesić je na ścianie i podłączyć je do prądu. Grzejniki takie dopasowane są do obowiązujących standardów. Ponadto niektóre spośród grzejników mają specjalny bezpiecznik, odłączający dopływ prądu. Więcej konkretnych modeli tu .

Jeśli nadal nie udało Ci się odnaleźć niczego ciekawego, to sprawdź pod linkiem (http://www.wuko-adamczak.pl/), tu z pewnością znajdziesz to, co będzie dla Ciebie w tym momencie przydatne.

/J]

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes