Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów nad naszym morzem?

Wybrzeże Bałtyku od lat przyciąga ogromnie sporą grupę turystów. Ogromne większość z nich pragnie odpoczywać w najbardziej znanych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy odszukują miejsc cichych i spokojnych są w stanie odwiedzić położoną na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej niewielką wieś Jantar.

Jantar liczy nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, mimo wszystko nieprawdopodobnie wspaniale przygotowaną na to by móc przyjąć turystów.

Zamierzasz zdobyć inne dane na omawiany temat? Z pewnością notka z witryny (www.primaveraspa.pl/biznes/sale-konferencyjne/) też je posiada, więc kliknij tutaj i poznaj je dokładnie.

Noclegi Jantar znajdziemy między innymi w ośrodkach wczasowych i domach urlopowych. Noclegi Jantar to duża oferta tak naprawdę całorocznych pokoi gościnnych. Pełną ofertę przejrzysz na stronie . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na wypoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj wybranych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie już dwanaście lat. Turyści, którzy zdecydują się je odwiedzić mogą poznać historię wsi, ale przede wszystkim zobaczyć idealną kolekcję bursztynów.

Ciekawi Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To warte uwagi oryginalne www, które również zapewne Cię zafascynuje.

Wieś stara się wykorzystywać własne położenie na konkretnym szlaku bursztynowym do własnej promocji. Stąd każdego roku są organizowane Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyne atrakcje w Jantarze. Tak naprawdę większość turystów przybywa tu z uwagi na interesującą plażę. Na tych, którzy chcą spędzić czas nie tylko na plaży są w stanie wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika po wiosce występuje pisarz Leszek Michalik. Wioskę warto zwiedzać szczególnie w czasie wakacyjnym. Zwolennicy entomologii z pewnością najchętniej zwiedzą park owadów. Interesujące miejsca znajdują się także w okolicznych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Godnym zobaczenia obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o piętnaście kilometrów Kątach Rybackich utworzony rezerwat kormoranów. Działa tutaj również Muzeum Zalewu Wiślanego.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes