Jakiego typu formalności wiążą się z zakładaniem swojej firmy?

dokumenty w firmie
W czasach, kiedy wiele osób nie może znaleźć zatrudnienia szansą na wyjście z bezrobocia okazuje się być założenie własnego biznesu. Zakładanie firmy związane jest rzecz jasna z przeróżnymi formalnościami. Na szczęście nie są one zbytnio skomplikowane.

człowiek biznesu
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Jak założyć firmę jednoosobową? Tego rodzaju pytanie bardzo często zadają sobie osoby, które zamierzają otworzyć swoją działalność gospodarczą. Spróbujemy w miarę możliwości odpowiedzieć na pytanie jak założyć firmę jednoosobową. Aby móc otworzyć własną firmę, trzeba w pierwszej kolejności planowaną działalność zarejestrować. (Dokładne informacje: wFirma.) Własną firmę rejestruje się w urzędzie miasta lub gminy, składając w tym celu odpowiedni wniosek. Po dokonaniu rejestracji działalności każdy , kto zdecydował się na założenie firmy musi wystąpić o przyznanie mu numeru REGON , a także numeru identyfikacji podatkowej znanego jako NIP. Numer REGON wymagany jest między innymi do opłacania składek do ZUS. Jednym z druków wydawanych przez ZUS jest druk ZUS Z-3. Wspomniany ZUS Z-3 jest drukiem niezbędnym do ustalenia wysokości zasiłku chorobowego. Więcej informacji o wcześniej wspomnianym druku znajdziecie tutaj: Web INnovative Software.
Osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie bez wątpienia chcą poznać wysokość swojego wynagrodzenia netto. Tymczasem ogromna część pracodawców mówi o wynagrodzeniu brutto. Kwota brutto przewyższa wynagrodzenie netto, jeżeli nie wiemy jak obliczyć wynagrodzenie netto w momencie otrzymania wynagrodzenia od pracodawcy możemy poczuć się niemile zaskoczeni. Na nasze konto zostanie wpłacone mniej pieniędzy niż zapisano w umowie. Jak obliczyć wynagrodzenie netto – to pytanie stawia mnóstwo pracowników. Z pomocą przychodzi w tej sytuacji globalna sieć komputerowa. W tym przypadku warto zajrzeć tutaj: Web INnovative Software.

ludzie w pracy
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba tylko w wyszukiwarkę internetową wpisać nasze pytanie, by po paru minutach uzyskać adresy kilku czy nawet kilkunastu stron, które pozwalają w mgnieniu oka dokonać przeliczenia wynagrodzenia brutto na netto. Powinno się rzecz jasna wiedzieć, jak wysokie składki osoba nas zatrudniająca reguluje za nas na ubezpieczenie zdrowotne, jakie na naszą przyszłą emeryturę, ale także jak wysoką potrąca nam zaliczkę na wynikający z przepisów prawa podatek dochodowy. Od kwoty brutto otrzymywanego wynagrodzenia trzeba bowiem odliczyć wymienione składki i zaliczkę na podatek. Ze wsparciem programu obliczenie wysokości wynagrodzenia netto nie jest trudne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes