Jakiego typu Internet dla biznesu?

okablowanie sieciowe
Dzisiejszy biznes bez normalnego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeśli powiedzmy zakłady pogrzebowe albo bary w zasadzie mogą radzić sobie bez właśnie Internetu, to jednakowoż w akurat przypadku pozostałych dziedzin jest to niemożliwe. Zresztą i owe przykłady bądź co bądź są nieco podane na wyrost. Zatem warto ustalić sobie jedno: skoro prowadzimy własny biznes, nie zamierzamy w najbliższych kilku miesiącach przejść na emeryturę, bez cienia wątpliwości nie powinniśmy przeoczyć wielkiego oddziaływania Internetu na biznes. Mowa o naszym państwie, choć Niemcy, USA, Wietnam bądź Australia mają identycznie. Raczej nie ma żadnego sensu dawać czytelnikom korepetycji z geografii, bardziej się skupmy na Sieci.

kabel sieciowy
Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki dostawca Sieci jest w istocie stworzony dla polskiego biznesu? No cóż, jeżeli w grę akurat wchodzi internet biznes – super program motywacyjny- profill.com.pl/ – (przejdź do nas), czyli nic dla przeciętnego Nowaka, którego przede wszystkim interesuje szybkie oglądanie filmików na Youtube i ściąganie plików z Torrentów, bardzo istotnym czynnikiem jest brak awarii. Nawet krótkotrwałe awarie są w stanie nie tylko denerwować, lecz również bądź co bądź narazić na spore szkody finansowe. W kolejnym akapicie zainteresowani pewnie zauważą, że co jak co, lecz nie ma żadnego sensu oszczędzać na typowo biznesowych rozwiązaniach internetowych…

A więc gdy mimo wszystko wybierzemy coś atrakcyjniejszego finansowo, zapewne będziemy mieli nieco powodów do skarżenia się na akurat awarie. To realny scenariusz, chociaż na szczęście wcale nie jest tak, że w każdym przypadku najbardziej korzystna cenowo oferta dostępu do Sieci jest gorsza. Jednakże to mała przestroga, trzeba uważać na tych dostawców, bo bardzo różnie bywa.

Inny parametr – szybkie łącze. Internet musi być mega szybki, pracownikom będzie się sporo lepiej pracowało! Nie tak dawno temu został zamieszczony ranking krajów, gdzie ludzie mają najszybszy dostęp do Sieci – bardzo pomocna strona. Na nieszczęście Polska nie jest w ścisłej czołówce, chociaż i tak z tą szybkością wcale nie jest aż tak beznadziejnie. Należy jeszcze umieć oddzielić duże aglomeracje od niewielkich miast, wiosek. W takim razie porządny Internet w biznesie to podstawa.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes