Jak wznosi się ściany dwuwarstwowe i jakie znaczące parametry powinny mieć?

ściana
Ściany dwuwarstwowe są teraz nierzadko używane w toku budowy domu jednorodzinnego i budowy innego typu nieruchomości. Warto więc dowiedzieć się jak wznosi się takie ściany oraz na jakie ważkie parametry ścian dwuwarstwowych trzeba zwrócić baczną uwagę.

budowa
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Stawiając ściany dwuwarstwowe naturalnie trzeba pamiętać, iż w przypadku ścian tego rodzaju mur jest to ważkim fragmentem konstrukcyjnym, zaś ocieplenie pełni rolę kluczowej bariery, która chroni przed ucieczką ciepła z domu. Ściany (sprawdź jaka zaprawa do porothermu) dwuwarstwowe składają się z dwóch przeróżnych materiałów. To ważkie, gdyż każdy użyty materiał posiada inne właściwości i cechy, dzięki czemu przypuszczalne jest stworzenie odpornego oraz energooszczędnego domu jednorodzinnego.

Ogromnie istotną rzeczą jest to, by ściany posiadały stosowny współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), jednakże w domach energooszczędnych pożądane byłoby zadbać o to, aby ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie dlatego korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, jakie pozwalają w nietrudny sposób osiągnąć prawidłowo niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym realne jest użycie wystarczająco grubej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budynki (zobacz pokaż szczegóły) domu energooszczędnego odbywa się efektywnie oraz precyzyjnie – rodzaje ścian.

klik, klik
Autor: Jose Luis Cernadas Iglesias
Źródło: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby również wspomnieć, że ściany dwuwarstwowe umożliwiają wykonanie domów jednorodzinnych w różnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc niezmiernie wiele sposobności architektonicznych. Z wykorzystaniem ścian dwuwarstwowych możliwe jest sporządzenie zarówno domu klasycznego, jak też nowomodnego, jaki charakteryzuje się wieloma ciekawymi zdobieniami i przeróżnymi dekoracyjnymi detalami. Zastosowanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc naprawdę multum sposobności, wskutek tego mnogość osób ochoczo sięga dziś po ten rodzaj ścian. Są one przydatne i wszechstronne, prócz tego można bez trudu dostać je na rynku budowlanym.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes