Jak wznosi się ściany dwuwarstwowe i jakie znaczące parametry powinny mieć?

ściana
Ściany dwuwarstwowe są teraz nierzadko używane w toku budowy domu jednorodzinnego i budowy innego typu nieruchomości. Warto więc dowiedzieć się jak wznosi się takie ściany oraz na jakie ważkie parametry ścian dwuwarstwowych trzeba zwrócić baczną uwagę.

budowa
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Stawiając ściany dwuwarstwowe naturalnie trzeba pamiętać, iż w przypadku ścian tego rodzaju mur jest to ważkim fragmentem konstrukcyjnym, zaś ocieplenie pełni rolę kluczowej bariery, która chroni przed ucieczką ciepła z domu. Ściany (sprawdź jaka zaprawa do porothermu) dwuwarstwowe składają się z dwóch przeróżnych materiałów. To ważkie, gdyż każdy użyty materiał posiada inne właściwości i cechy, dzięki czemu przypuszczalne jest stworzenie odpornego oraz energooszczędnego domu jednorodzinnego.

Ogromnie istotną rzeczą jest to, by ściany posiadały stosowny współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), jednakże w domach energooszczędnych pożądane byłoby zadbać o to, aby ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie dlatego korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, jakie pozwalają w nietrudny sposób osiągnąć prawidłowo niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym realne jest użycie wystarczająco grubej warstwy ocieplenia, dzięki czemu prace (polecamy zweryfikuj u źródła) domu energooszczędnego odbywa się efektywnie oraz precyzyjnie – rodzaje ścian.

klik, klik
Autor: Jose Luis Cernadas Iglesias
Źródło: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby również wspomnieć, że ściany dwuwarstwowe umożliwiają wykonanie domów jednorodzinnych w różnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc niezmiernie wiele sposobności architektonicznych. Z wykorzystaniem ścian dwuwarstwowych możliwe jest sporządzenie zarówno domu klasycznego, jak też nowomodnego, jaki charakteryzuje się wieloma ciekawymi zdobieniami i przeróżnymi dekoracyjnymi detalami. Zastosowanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc naprawdę multum sposobności, wskutek tego mnogość osób ochoczo sięga dziś po ten rodzaj ścian. Są one przydatne i wszechstronne, prócz tego można bez trudu dostać je na rynku budowlanym.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes