Rajd po Afryce – dobrze jest wynająć auto terenowe z wciągnikiem.

Podróże samochodem terenowym po safari nie muszą być urządzane przez biura podróży, jeśli ktoś preferuje samodzielnie odkrywać krainę dzikich zwierząt trafił na właściwą stronę. W tym artykule wymienimy aparaturę jaką można ze sobą zabrać na taką wycieczkę w dzikie ostępy.

Zacznijmy

afryka

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com

od produktów i sprzętów dotyczących bezpośrednio nas, naszego życia, ogólnie mówiąc przetrwania w sytuacji jego zagrożenia. Nie ma potrzeby się martwić o odzież, środki czystości, gdyż te produkty możemy tanio zakupić w krajach afrykańskich, więc nie ma sensu zabierać sporego zapasu, ponieważw sytuacji zagrożenia życia może nam nie wystarczyć miejsca na naprawdę potrzebne artykuły np. Liny nierdzewne. Na pierwszym miejscu na pewno znajdą się lekarstwa. Z dostępem do medykamentów na miejscu może być problem, toteż powinnismy wziąć rezerwę z naszego państwa, na wszelki wypadek. Środki przeciwbólowe, jeżeli skwary afrykańskie w każde popołudnie będą wywoływać ból głowy i kiedy ulegniemy poważniejszemu wypadkowi daleko, daleko od najbliższego szpitala. Tabletki na łatwe zasypianie, nawet jeśli nie macie z tym problemu w Polsce, bezsenność może was dosięgnąć w trakcie podróży po Afryce. Maść na piekące po całodziennym marszu po sawannie mięśnie albo obciążone stawy.

Przydałyby Ci się informacje na opracowany tutaj temat? Nie ma nic prostszego – musisz wejść w poniższy link i tam wyszukasz mnóstwo interesujących szczegółów.

Środek przeciwgrzybiczy, tego chyba nie musimy tłumaczyć, higiena w Afryce nie stoi na wysokim poziomie. Tabletki na biegunkę, może się zdarzyć, jeśli macie problemy z obcą mikroflorą bakteryjną, a w niektórych obszarach ciężko zdobyć pitną wodę. I środek przeciwko malarii. (Opaski zaciskowe) W porze suchej jej ryzyko jest niewielkie, ale w porze deszczowej koniecznie należy je zacząć zażywać jeszcze przed wylotem z państwa. Pamiętajcie, że turyści przechodzą malarię o wiele gorzej niż miejscowi.

Jeśli uważasz, że prezentowany post jest godny Twojego zainteresowania, to bez dwóch zdań warto zobaczyć tam (https://www.waterfun.pl/) pozostałe podobne teksty!

Dodatkowo, obowiązkowa jest apteczka, a nawet mały podróżny defibrylator. Jeżeli chodzi o temat utrzymania zdrowia, warto zabrać ze sobą tak zwany uzdatniacz wody z filtrem z jonami srebra. Bardzo ważne jest także wzięcie kremu z filtrem, ponieważ w porze suchej, jak i mokrej z nieba „leje” się żar. Weźmy także krzesiwo, ostry nóż, maczetę (przyda się przy ścinaniu drewna na opał), manierki, sztućce podróżne, latarkę na dynamo i krótkofalówkę. Przejdźmy do naszego samochodu terenowego. Zapewne wypożyczonego.Ważne, aby miał on na dachu rozkładany namiot.

off road

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Będzie wyposażony w sprzęt do ekspresowej naprawy, jak klucze, pompkę, lewarek, kanistry z ropą, itp. My zabierzmy dodatkowo srebrną taśmę, którą w przypadku konieczności można nawet zatamować wyciek krwi, zbudować hamak, przykleić lusterko. Warto szukać samochodów terenowych, które mają wciągniki łańcuchowe, dzięki takowym możemy wjechać pod naprawdę stromy podjazd, zobacz: Zobacz ofertę firmy Metfix. Sprawdźmy wtedy przed wyjazdem, czy w aucie znajdują się zapasowe łańcuchy stalowe (SIGMA LIFT) lub liny stalowe.
Podróżowanie samochodem terenowym, chociaż potrafi być niebezpieczne i przysporzyć nie lada kłopotu w razie poważnej awarii auta, to jest pełne wspaniałych wrażeń. Jest to inny, bardzo odważny sposób spędzania wczasów w Afryce, ale pozwala na podziwianie piękna tego dzikiego lądu we własnym zakresie. Nie jest to niestety zabawa i nie polecamy podróżowania na własną rękę niedoświadczonym.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes