Jedziesz w góry z maluszkiem? Spakuj właściwe rzeczy, żeby niczego nie brakło w trakcie podróży

Każdy wyjazd z małą pociechą jest związany z obawą czy damy sobie radę. Nade wszystko denerwują się młodzi rodzice, dla których każde doświadczenie jest nowe, ponieważ to dopiero ich pierwsze dziecko i tak naprawdę nie za dużo jeszcze wiedzą.

Bez obaw – nawet z najmłodszym maluszkiem można jechać, również w góry, najważniejsze to właściwie się przygotować.

wspinaczka skalna

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

O ile jadąc sam na sam z partnerem starczyło, iż odwiedziliście sklep rock pillars i kupiliście komfortowe buty do wspinaczek (komfortowe rock pillars), o tyle teraz przygotowań będzie więcej. Jednakże nie przerażaj się, nie będzie tak źle, musisz jedynie orientować się, co ze sobą zabrać. Na pierwszym miejscu stoją dziecięce wózki turystyczne, które są zdecydowanie wytrzymalsze niż zwykłe wózki miejskie. Mają również duże, gumowe opony, jakie umożliwiają poruszać się nim nawet po kamieniach – wygodne dziecięce turystyczne wózki. Malec będzie słodko spać – tutaj -, a ty będziesz przemierzać następne krajobrazowe trasy, ciesząc się rześkim powietrzem i wyjątkowym klimatem gór. Poza wózkiem wymagane będzie również turystyczne łóżeczko, w jakim twój bobas będzie spać. Zwyczajne łóżko nie jest właściwe dla takiego maluszka, a nie każdy hotel ma łóżeczka dla dzieci. Wskazane łóżeczko turystyczne nie jest kosztowne oraz jest niezwykle lekkie, zatem nie będzie dużym obciążeniem twojego bagażu, ale co prawda będziesz mógł je zabrać wyłącznie wtedy, gdy podejmiesz decyzję o podróży swoim autem. Zresztą jeżdżenie autobusami czy pociągami z malcami jest za męczące, zatem nie powinieneś nawet mieć niniejszej możliwości na uwadze.

Pamiętaj również o ciepłych ubraniach i przeciwdeszczowej kurteczce, albowiem w górach aura częstokrotnie się zmienia. Musisz zabrać także czapeczkę oraz szalik, maluch nie może przemarzać, a nawet latem przydarzają się niższe temperatury. Konieczne są również butelki, smoczki i ulubione zabawki twej pociechy oraz zapas pieluch lub używane na co dzień kosmetyki. Wczasy w górach z malcem będą pięknym przeżyciem. Już dziś rozpocznijcie planować urlop, a na pewno wrócicie szczęśliwi oraz w każdym roku będziecie z utęsknieniem oczekiwać na następny wyjazd, gdyż nie ma to jak wspólne, rodzinne spędzanie czasu.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes